Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámat rokonnál tartom...

Cicámat rokonnál tartom lakásban (cicabiztos hely), de hetente többször át tudom hozni a lakásomba. Akkor tudunk figyelni rá, sokat bújik hozzánk, játszik. Ez így rosszabb neki, mert nem hagyom a "szokott" helyen?

Figyelt kérdés
2023. nov. 5. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ezt "vele beszéld meg". Ha nem tetszik neki, akkor jelezni fogja.

Azt azonban vedd figyelembe, hogy ha általában a rokonnak van, akkor neki ö a Gazda, te legfeljebb haver vagy hasonló lehetsz.

Ne izgulj, ha valami nem tetszik neki, azt jelezni fogja. A macska nem titoktartó.

A sablon válasz:

A macska territoriális lény, nem szabad kimozdítani a megszokott helyéről.

Ez ennyire kategorikusan nem veszi figyelembe, hogy egy macskának több territóriuma is lehet (lásd a sok többgazdás kijáró macskát), illetve ahány macska, annyi féle.

2023. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, első cicánk, és örömmel vettem részletes válaszodat. 1-2 alkalom után hasonlót figyeltem meg nála, szeret itt lenni, de mintha "megnyugodna" ha újra a megszokott helyén lehet.Akkor talán úgy lesz jó neki, mint a kinti cicáknak, akik ide-oda kalandoznak. Azt is gondnak tartom, hogy még nincs állandó helye, (búvóhelye, alvóhelye) pedig vettünk neki pár dolgot... eddig azokat ügyesen kikerülte 🙂☹️
2023. nov. 5. 12:22
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem ideális. A macskák általánosságban a megszokás hívei, nem keresik és nem értékelik a váratlan helyzeteket.

Valójában olyan nincs, hogy több territóriuma van egy macskának, hanem hogy nagy a territóriuma, és abba belefér az is, hogy több házhoz bejár. De ezek a macskák valójában nem ragaszkodnak igazán egyik emberhez sem.

Azt mondanám, hogy amíg nem látod a macskán a stressz jeleit, addig lehet ezzel próbálkozni, de ha van más megoldás, válasszátok azt. Ha a macska elkezd pl ide-oda ürítgetni, alom mellé, stb, akár nálatok, akár a rokonodnál, az egyértelmű jele a stressznek, és akkor ezzel le kell állni.

Egyébként miért nem opció az, hogy

1) a rokonoknál látogatod a macskát, így vele vagy, de nem szakítod ki a környezetéből?

2) hozzátok költözzön állandóra?

2023. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez inkább a rokonnak probléma. Bár lehet, hogy intelligensebb annál, mintsem szóljon érte, vagy nem mer.
2023. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nincs a rokonnál másik macska, vagy kutya, akkor szerintem ez így teljesen jó, semmilyen lelki problémája nem lesz ettől a cicának.

Amúgy tényleg macskája válogatja. Én megörököltem két macskát egy házzal együtt, az egyiket sikerült átszokatnunk magunkhoz, a másikat nem. Ő ma is ott laik a házban, ott etetem, oda megy haza, stb. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy van már eleve egy macskánk meg egy kutyánk, azokkal az egyik macska összeszokott, a másik meg nem. Ő mindenáron haza akart menni. De, ugye, eredetileg nem én vagyok a gazdája, tehát érthető. Ha én lennék a gazdájuk kezdettől, akkor lehet, hogy ő is átszokott volna.

Szóval hogy Te a saját macskádat magaddal viszed bárhová, az teljesen rendben van. Van aki járja a világot a macskájával. A macska is ragaszkodik a gazdájához.

2023. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy igazán jól ismerjük a helyzetet, jó lenne tudni, hogy a te cicád miért nem nálad lakik, miért rokonnál.

Ezt így terveztétek véglegesre? Ez szerintem senkinek nem ideális...

Nem mondom, hogy rossz a cicának, de hátha lenne jobb megoldás.

2023. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Több hónapig kint etettük, majd elvittük orvoshoz is. Most nincs nálunk lehetőség a tartására.Idős egyedülálló lakásába vittük, ahol van biztonságos szoba számára. Lehet, hogy nem így van,de úgy látom ragaszkodik hozzánk. Nem csak éhesen. Szívesen játszik, pihen a közelünkben. Mostanában biztosan nem lehet állandóan nálunk, egyelőre a szomszédok miatt sem. (Nem csak ezért). Szerintem bizony szeret minket 🙂
2023. nov. 5. 14:59
 8/12 A kérdező kommentje:

4-es: 86 éves, intelligenciája? Ezt inkább itt kihagynám.🙂

Cicás gazdik: nagyon köszi a sok tapasztalatot, igen, a sajátomnak tekintem, úgy is vittem oda. Jót akarok neki, ezért kérdeztem, és persze keresem a megoldást, a lehetőségeket...

2023. nov. 5. 15:05
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Én azokkal értek egyet, akik szerint a macskáknak állandóságra van szüksége. Biztos nem hurcolásznám szerencsétlent szinte naponta oda-vissza. Ha te nem tudod tartani, a rokon meg befogadta, akkor az ő macskája, nem a tied. Látogasd meg ott.
2023. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

A cicák szeretik a változatosságot, nem igaz, hogy egy helyhez ragaszkodnak. Ha még kicsi a cica, nincs problémája helyet változtatni. Ajánlom megnézni a YT-on az"1 bike 1 world" sorozatot, kb. 4 éve kezdődótt.Az a cica a gazdival

beutazta Európát, Ázsiát, egy biciklin, nagyon elégedett, most kb. 5 éves. A történet megjelent magyarul is könyvben a cime NALA.

2023. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!