Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezték?Mit tudok tenni...

Megmérgezték?Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Kérdés félre vezető igen meg mérgezték már tudom.Hátsó szomszéd töbször is panaszkodott az eddigi cicáinkra , hogy oda járnak(ö szoktatja oda öket , mert enni ad nekik aztán panaszkodik össze vissza)Már ez a harmadik eset hogy meg lett mérgezve valszeg patkány méreggel , közvetlen bizonyiték nincs ellene legállábbis nem tudok fel mutatni sajna, viszont smelyik szomszédunk nem ilyen beteg rohadék, hogy meg mérgezzen egy állatot, csak ő. Mit lehetne tenni, szegény cica már 5 napja ilyen én nem voltam itthon csak most tudtam meg , eszik, meg iszik szerencsére viszont dölöngél mintha részeg lenni.És ez ellen a nö ellen mit lehetne tenni esetleg valami tipp. Elegem van belöle és undoirtonak tartom a létezését is gondoltam hogy halálosan meg fenyegetem, hátha észbe kapna viszont őrült a nö és nem hiszem , hogy segiteni.

nov. 14. 16:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Nem irogatni kell percekig hanem orvos ! Vizet tejet őnts tölcsérrel a szájába igyon okádjon ! Hivni a dokit vagy sürgősen hozzá elvinni !
nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
24%
Először az állat utána a gazdája!?? Napokba volt a tènyekben:(....Szánalmas emberek vannak..
nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Azonnal hívj állatorvost, amíg nem késő!

A mi cicánk is járt így, és még időben meg tudták menteni. Kapott injekciót és K-vitamint. 1-2 napig még kába volt szegény, de utána teljesen rendbe jött, és 12 évig velünk élt.

nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és tartsd bent az állatot, amíg meg nem bizonyosodsz róla, hogy elmúlt a veszély.
nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%

Van bizonyítékod a mérgezés tényéről, mondjuk dokitól?

Ha igen, ismeretlen tettes ellen mehet a feljelentés állatkínzás miatt, meg fogják kérdezni, hogy gyanakszol-e valakire, szépen elmondod.

Attól hátha megijed, hogy erre papíron letöltendőt is kiszabhatnak...

nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a patkány méreg még a macskákra sem életveszélyes. Ahogy egy embert is lehetetlen megölni patkány méreggel (a filmek kamuk!, mielőtt valaki azzal jön). Egyszerűen az ember tömegének megfelelő adagot kellene megetetni az emberrel, hogy belehaljon, az meg rengeteg mennyiség.

Gondolom egy macskával is azért rengeteg mérget kéne etetni, hogy használjon bármit is. Szóval kétlem, hogy patkány méregről lenne szó.

nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a patkány méreg még a macskákra sem életveszélyes. "


Előszöris, patkányméreg egybe. És de, veszélyes a macskákra. Más kérdés, hogy a tünetek alapján ez lehet glykol, hétköznapi nevén fagyálló.

nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, keress egy telefonfülkét, ahol nincs térfigyelő kamera a közelben, és rendelj a kedves szomszédnak 30 pizzát.
nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

1.Törvény írja elő, hogy köteles vagy az állatodat telken belül tartani. Macska esetében is meg lehet oldani, macskabiztos kerítés, kifutó, vagy bent tartás. Jelen pillanatban édesmindegy mi éri, a te felelőtlenséged, hogy baja lett. Lehet hisztizni, de ennyiből elcsaphatja egy autó, széttépheti egy kutya, te meg mutogathatsz mindenki másra, hogy ők okozták, te ártatlan vagy.


2.5 napja nézitek, ahogy szenved, dölöngél. Nem az lenne az alap, hogy azonnal viszitek állatorvoshoz, hátha még menthető? De még az is lehet, hogy nem mérgezés, hanem idegrendszeri probléma, vagy mittudomén. A kérdésből ez sem derül ki, mert csak mérgelődsz, aminek nem sok értelme van. Higgadj le, szitu már adott, bármi is a baja, orvos kell neki!

nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%

"Törvény írja elő, hogy köteles vagy az állatodat telken belül tartani. "


Nincs ilyen a törvény szövegében, hogy "telken tartani". Azt írja elő, hogy köteles vagy megakadályozni a szökést.


Ha már tudálékoskodsz, nem átana előtte tájákozódni, és helyesen fogalmazni.


Szerencsére a jogászok okosabbak nálatok, elméleti állatvédőknél.

nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!