Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg macska költöztetéséhez...

Öreg macska költöztetéséhez tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés
Fiatalon kinti-benti cica volt, öreg korára mostmár kint lakik, magamhoz venném csak benti tartásra (illetve közös kinti levegőzésre). A lakásunk nem nagy, de félek, hogy túl stresszes lenne neki. Hogyan tehetném majd könnyebbé neki? Kb 20 kmre kerülne. Egyébként velem nőtt fel, majdnem velem egyidős, engem ismer és szeret, csak jópár éve elköltöztünk és akik ott maradtak, már nem nagyon tudnak vele foglalkozni. Az segítene neki, hogy én vagyok mellette?

nov. 19. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Feliway párologtató!


Vagy ha extra stresszelésre hajlamos akkor Zylkéne stresszoldó. Egy cicára szerintem veszélyesebb a stressz mint egy stresszoldó kapszula.

nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
17%
Állatkínzás.
nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
28%
Jó pár éve elköltöztél és őt ott hagytad?Hmmmmm......ennyire fontos neked,hagyd most már!
nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1-es köszi!

#3-as, gyerekként biztos sok választásom volt:))

nov. 20. 00:01
 5/9 anonim válasza:
0%
Kérdezőnek: már jó pár éve felnőtt vagy,neked nem való semmilyen állat,ha évekig magára hagyod másnál!
nov. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

“16 éves” “velem nőtt fel”

A gyengébbek kedvéért: 20 sem vagyok, 12-13 évesen mentem el onnan :))

nov. 20. 05:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Oh, nem írtam bele a korát. Az én hibám, így elnézést kérek az arrogáns válaszért, figyelmetlen vagyok reggelenként
nov. 20. 05:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi válaszolókkal ne törődj, megfogták a lényeget. :D Szerintem dicséretre méltó, hogy idős korára kényelmet biztosítasz neki. Te ismered a macsekot, gondolom már nem akkora kalandor mint volt fiatal korában, és nem idegen helyre megy, ismer téged. Legyen neki 2 alom, ha elbújik az első napokban hagyd békén, legyen neki több kuckója, játék/aztán majd kialakul, hol szeret lenni, mit szeret csinálni. A közös kinti levegőzést hogy tervezed? Hám/póráz? Ha nem, akkor legyen nagoyn biztos a kerítés, nehogy megriadjon és elszaladjon. Orvoshoz van szoktatva? Oltás, parazitamentesítés? Ha kintről megy be erről nem árt időben gondoskodni + a stresszoldást is megbeszélheted a dokival, első körben lehet macska nélkül, hogy ne rögtön ezzel stresszeld pluszban az első héten.
nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nincs orvoshoz szoktatva, de oltásai vannak, féreghajtás szokott lenni, de mindenképpen szeretném elvinni dokihoz egy csekkolásra, vele akkor el is intézem a stresszoldást, ez jó ötlet :) Kint biztos, magas kerítés van, de eleinte mindenképp használnék pórázt, van egy kisméretű hámom ezzel a hosszúra engedhető pórázzal. Köszönöm szépen az összes tippet:)
nov. 20. 09:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!