Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul lett a macskánk?

Rosszul lett a macskánk?

Figyelt kérdés

A cicánk minden előzmény nélkül rosszul lett (vagy nem vettem észre, kint volt a konyhában), oldalra borult és ijedten nyávogott a földön. Úgy nézett ki és úgy is hangzott mint aki.. nem is tudom, ájulás közelben van, ölbe véve is "olvadt" össze, teljesen elengedte magát. Az ágyon sikerült felrázni pillanatok alatt, nem ájult el, és azóta semmi baja sincs. Mármint látszólag, járkál, nem nyávog, evett és ivott is.


Meg is volt etetve, friss vize mindig van, 17:30 - 18:00-között kapott enni ahogy máskor is, 20:00 felé történt ez. Félek, hogy meg fog ismétlődni így, hogy azt sem

tudom mi történt hirtelen. 4 éves, ivartalan, egy picit most már kezd túlsúlyos lenni (1kg felesleg van rajta), és beteg sosem volt, így tényleg ötletem sincs. Kutyánk van, de nem hinném, hogy vele hoztunk haza valamit, akkor ő is beteg lenne (gondolom).


Volt már ilyen valaki macskájával?

Nyílván fogja látni orvos, de most esélytelen, hogy az esőben éjszaka 2 kisgyermekkel bárhová is rohangáljak, maximum ha tényleg nagy és sürgős a baj.


dec. 1. 20:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Látatlanban nem tudom, hogy mi lehet a probléma, az állatorvos majd tudni fogja, hogy milyen vizsgálatok fognak neki kelleni.

Nem habzott a szája esetleg? Időlegesen nem állt fent merevség a testében?

dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem, ellenkezőleg, olyan volt mint egy rongybaba, és mintha remegett volna mielőtt az ágyra értem vele. Ahogy gyorsan dörzsölni, és ébresztgetni kezdtem rándult is egyet mint akinek valamilyen görcse volt (?). Az az igazság, hogy nagyon megijedtem, azthittem meg fog halni, így nem emlékszem tisztán, pedig alig egy órája történt.
dec. 1. 20:59
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Epilepsziás rohamnak tűnik nekem.
dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Én is az epilepsziára gondolok. Nekem volt epilepsziás cicám, egyre gyakoribbak voltak a rohamai. Nagy nehezen sikerült megtalálni a megfelelő gyógyszert és adagot, amitől abszolút tünetmentes lett, teljes életet élt.
dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is epilepszia lett volna a tippem, azért kérdeztem a merevséget és a habzó szájat, mert nálunk ezek társultak az epilepsziás roham mellé.
dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nem alszok szerintem. Biztos ami biztos.. 😰

Ki jöhet csak így a semmiből ez a betegség? Még csak embert sem ismertem akinek ilyen baja lett volna, remélem, hogy nem erről van szó :(

dec. 1. 21:32
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Azt elfelejtettem, hogy ha lesz még ilyen rohama, mielőtt a dokihoz mentek, ne emelgesd, ne vidd sehova, ne tedd fel az ágyra, ne fogd le. Sötételj be lehetőség szerint, minél kevesebb inger éri ilyenkor, annál jobb.
dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
A kutyáknál a semmiből jött elő, 10 perccel az első rohama előtt még játszott.
dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Most rohangál a vendég szobában, de nagyon furcsa, mindennek neki megy. Nem tudom, hogy piszkáljam-e, behajtottam az ajtót és figyelem. Olyan mintha ijedt lenne.
dec. 1. 21:43
 10/25 A kérdező kommentje:
Jézusom, látom már én is. Azt hittem a szőnyegbe akadt, de rángatózik. Nem nyúlok hozzá, holnap viszem reggel orvoshoz, maximum letakart dobozzal, vagy nem tudom. Ez nagyon ijesztő, mi már az előbb csak azt vehettük észre ahogy fekszik vagy nem tudom.
dec. 1. 21:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!