Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetünk ez ügyben?

Mit tehetünk ez ügyben?

Figyelt kérdés

Egy hétig nálunk van egy macska mert a gazdája elutazott. Kinti benti macska de itt csak bent tartózkodhat. Felnőtt. 3 napja van nálunk.

A probléma hogy (szerintem) nagyon keveset iszik. Eddig naponta egy egy kortyot láttam hogy inna. Ma megnyalt és a nyelve száraz volt. Lehetséges hogy a nedves táplálékból elég vizet nyer? Naponta két háromszor kap kizárólag nedves eledelt. Próbáltam itatni mindenhogy de nem iszik. Lehet a kinti ivashoz van szokva? Mi lehet a gond?



dec. 13. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

A macskák eleve elég keveset isznk. Ha főkènt nedves táplálékot kap (ami egyébként az ideális) akkor jellemzően még ennél is kevesebbet. Az enyémeket elég ritkán látom inni. Ha ezen kívül minden rendben vele, rendesen eszik, ürít, nem viselkedik nagyon szokatlanul, akkor szerintem csak túlgondolod, ne aggódj. A macskáknak nin olyan intenzív nyáltermelésük, mint mondjuk a kutyáknak, és a nyelvük elég érdes, ez is hozzáadhatott a szaraz érzéshez.


Ha nagyon aggódsz érte, egy tányérban rakj ki neki vizet. A nagyobb felületen elérhető vízből szeretnek inni. Meg valamiért az általam pohárban kint hagyott napos víz is mindig sokkal érdekesebb mint az ő friss vizük 🙄

dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A cicáknál sokszor probléma, hogy keveset isznak, annyit trükközhetsz, hogy az eledeléhez keverhetsz pluszban egy kevéske vizet, pl. egy evőkanálnyit.
dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A gazdája nem mondta, hogyan szokott inni? A macskáknál néha macerás, az enyém pl. csak a csapból ivott.
dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit tulgondolom, a gazdája nem mondott ez ügyben semmit. De próbáltam csapból is itatni, nem kellett neki. Próbálkoztam felvizezett tejjel, abból ivott egy keveset.
dec. 13. 11:58
 5/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Azon nem kell izgulnod, a macskáknak igazi csiszolópapír a nyelvük.
dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Kínáld macska levessel, az általában sikert arat. Kicsit fel is vizezheted.
dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd az itatólálat (akár többet is) távolabb az etetőtáljaitól. Az enyém csak a messzebb lévő, nagyobb űrtartalmúból szeret inni.
dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A macskák tényleg nem isznak sokat. Nedves táp, némi leves ez tökéletes a macskának.

A nyelve az alapból száraz, szőrös ugyanis ugy tudja magát tisztitani

dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk a karácsonyfa vizét issza, de azt állandóan.


Van kinn 2 tálkában is víz, az nem kell neki :D


De tényleg keveset iszik, viszont, a tápja nedves, ahhoz teszek még egy ek. vizet, és úgy ok.

dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták, a macskák valóban nem isznak sokat, a folyadék szükségletük nagy részét a táplálékból fedezik amire a nedves táp tökéletes. Inkább az a gyanús ha mégis rengeteg vizet iszik, mert az utalhat pl veseproblémákra.

A nyelvük meg alapjáraton is mint a dörzspapír, nincs azzal semmi gond.

dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!