Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy anyám...

Mit csináljak hogy anyám végre észhez térjen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez nem egy szokványos macskás írás/kérdés lesz. Az van hogy nálunk mindig is voltak macskák, mindig is bejöttek a házba. Régebben 2 max 3 macska volt évekig. Leszögezném, hogy alapjáraton nincs bajom a macskákkal. Viszont az utóbbi időben anyám idehozott mindenféle macskát random az utcáról egy kidobott macskát, aztán csak úgy egyet az ismerősétől, aztán volt valami gazdátlan végül az is itt kötött ki, ami persze leellett még kettőt… meg alapból voltak otthon macskák így van összesen 7 macska….na igen csak ott kezdődik a baj, hogy ennyi macska rohadt sokat eszik, vagy havonta 50 ezret, ezek egész nap zabálnak nem csak reggel-este. Akkor bevannak engedve a házba, de takaritani luxus utánuk. Nagyon büdösek, mindent lehugyoznak, hiába van alom ha valamelyik mellé szarik. Mindenhol macskaszőr van. Már a pultról is eteti a macskát…nekem ebből kezd elegem lenni, főleg hogy én takarítok utánuk rohadt sokat, mert úgy látom anyámat nem igazán érdekli hiába szóltam már érte ezerszer, ráadásul ezek bolhásak is. Mondtam hogy akkor ne mindet engedje be csak azt ami normális de hat mintha a falnak beszélnék, meg ilyenkor ő van megsértődve. Hát szerintem ennyi macskával a házban naponta minimum 2x kellene takarítani (söprögetni, almot cserélni stb) . Nagyon túlzás ez már szerintem, mit tehetnék, hogy felfogja ez így nem helyén való? Nem vagyunk macskaotthon sem menhely. Meg ha még foglalkozna is velük rendesen nem is érdekelne a dolog, de tényleg csak ez a jöjjön be mind, zabáljanak bent, fekudjenek fel az asztalra vagy ahova kedvük tartja, hugyozzanak a kanapéra kit erdekel….ez a felfogás undorító számomra.

jan. 4. 00:21
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
80%
Le kell ülnötök komolyan átbeszélni ezt a dolgot, ha mentális problémák is vannak a mamával akkor kezeltetni kellene. Ha övé a ház és orvosilag az elmeállapota is rendben van nem sok mindent tehetsz ha csak be nem jelented a saját anyádat felelőtlen állattartás és szándékos veszélyeztetés miatt. A kompromisszum látszik az egyetlen megoldásnak, ill a macskák ivartalaníttatása, kezeltetése és vagy elajándékozása felelős gazdáknak. Amúgy a havi 50 ezer, még 1-2 macska tisztességes tartásához is kevés, simán állatkínzás folyik nálatok, nem utolsó sorban a saját egészségetekre is káros módon.
jan. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a durva hogy mindegyik ivartalanítva van, viszont elajándékozni nem hajlandó egyiket sem…amúgy meg nincsenek mentális bajai, a kutyát pl. Egyáltalán nem engedi be a házba, pedig szerintem az sokszor értelmesebb mint a macskák…ezt az 50 ezret csak rámondtam, nem tudom pontosan mennyi, de sztem már ez is sok mert ennyi macska totál felesleges, az utánuk járó munkáról meg ne is beszéljünk, főleg amit nekem kell megcsinalni.
jan. 4. 07:55
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én értelek és sajnállak is de ezt neked kell rendezned anyukáddal. El sem tudom képzelni mi lehet a lakásotokban. Az jó ,hogy ivartalanítva vannak de bolhákkal is kezdeni kellene valamit, első lépésként talán ezzel érvelj.
jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kertes házban vagyunk tehát kint is lehetnének simán, van hely ahova betudnának húzódni, de ezeknek inkább a házban kell lenni…egyébként szoktam takarítani tehát akkora káosz nincs, csak belefáradtam. Nyilván már 1-2 macska mint 7 db. Bolhakra azt mondja, hogy a csepp meg ezek semmit se érnek. Hiába mondom, hogy az többször is rájuk kell tenni mindre, nem érdekli. Szerencsére a szobámból kivannak tiltva.
jan. 4. 17:56
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Neked nincs jövedelmed, hogy bolhairtót vegyél? Mindegyik macskát kezelni kell mert különben egymástól is visszafertőződnek, sőt a ti esetetekben a lakást is mert bolhapeték bárhol lehetnek. Nem akarok kisregényt írni a bolhairtásról, rengeteg jó tanácsot lehet találni ha beírod a keresőbe. A bolha rátok nézve is veszélyes lehet. Ezt feltétlenül meg kell értetned anyukáddal is, de a jóváhagyása nem szükséges ahhoz, hogy te magad elvégezd a fertőtlenítést és az állatok kezelését, v akár a kezeltetését. Hát, sok sikert kívánok és határozottabb fellépést a mamáddal szemben.
jan. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!