Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel foglalja el magát egy...

Mivel foglalja el magát egy cica a lakásban?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 év körüli kinti cica, akit hamarosan lakásba kell költöztetnem.


Nem játékos és nem is vadászik egyáltalán.

Szeret enni és pihenni, de sajnos pár órát csavarog is minden nap.

Egész életében így élt.


Mit tehetek, hogy ne unatkozzon majd a lakásban?


Kaparófája és mászóbútora lesz. (Bár fára se szokott mászni...)


A játék nem érdekli, így csak az evés és alvás az, amivel elfoglalhatja magát...

Vagy esetleg nézelődik az ablakból?


Hogyan tudnám megszépíteni neki a benti életet?

Ha a TV-t bekapcsolom, vajon az érdekes lehet számára, a mozgás illetve hangok miatt?


Sajnos másik macska-játszótárs nem jön szóba, ő egyedüli cica lehet csak.


Köszi a tippeket!


jan. 7. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tv biztos hogy nem de az ablak az tuti.Enyém fél napot az ablakban tölti.Radiátor-ablak-erkély-kaja.Mivel földszinten lakok ki-ki megy pár perce a ház elé.Elején biztos nyávog majd ki..de megszokja hamar.
jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Foglalkozz vele napi néhány órát különben unatkozni fog. Nem az a titok, hogy mindent megveszünk neki, hanem az hogy a macska nem szobadísz. A mozdulatlan kaparófa, mászóbútor nem fogja őt ingerelni, ez pont olyan, mintha azt mondanák, hogy játssz a kanapéddal. Le kell fárasztani, játszani, foglalkozni vele. Az a lényeg, hogy érje őt inger.
jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
"Foglalkozz vele napi néhány órát"!!! Az ilyennek, kérdem én, van élete, hobbija, a macskán kívül?
jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Akármilyen állatot tartasz azzal foglalkozni kell, legyen hobbi vagy haszonállat. A kutyát sem dobod ki az udvarra biodísznek (remélem), a tejelő tehenet is napi 2-3 alkalommal megfejik. Az ember úgy vállal állatot, hogy tudja hogy az időbe kerül.
jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ember végletekbe gondolkodsz. K8 mondott ilyet, hogy dobja ki a ház elé? A tehenet a tejért megfejik és ott hagyják. Te miről beszélsz? Nagyon ügyelj, hogy helyén legyen az értékelésed megmondó ember. Kíváncsi lennék hiteles vagy-e, de szerintem csak az értékelésre hajtasz, ide érzem, bűzlik.
jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 Azt mondom, hogy nem így csinálják... Kiforgatod a szavaimat és engem állítasz be hülyének. Direkt azt mondom, hogy minden állattal foglalkozni kell, te meg elkezded, hogy márpedig azt állítom, hogy szerinted ki kell dobnia, meg hogy ott hagyják a tehenet.

Teljesen az ellenkezőjét szűrted ki a szövegből, mint amit üzentem, egy szóval sem mondtam, hogy te bármit állítanál, én csak azt mondtam, hogy a többi állattal is foglalkozni kell, akkor miért a macska lenne a kivétel?

jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Egy macskával nem kell több órát foglalkozni.Nem kutya.De kell neki is némi inger...
jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Természetesen nem az összes szabadidődet kell rááldozni a macskára, hogy napi 8 óra munka után az alvásod rovására menjen a macska, de azért mondjuk ki, hogy egy ingerszegény lakásban foglalkozni kell vele, mert a szobabútor nem túl jó játszótárs. Mondjuk a macska napi 16-20 órát alszik, úgyhogy viszonylag rövid ideig van ébren.
jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szívesen foglalkozok vele naponta többször is, ez nem gond.


De simogatáson kívül mással nem tudom őt szórakoztatni, ha játszani nem szeret.

jan. 7. 22:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Akár trükkökre tanítani is próbálhatod. Lehet, hogy makacs és fityiszt fog mutatni, de addig is foglalkozol vele. Valószínűleg pár falat kajájért sok mindent megcsinál, ha szeret enni.
jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!