Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska mit lát a tükörben?

A macska mit lát a tükörben?

Figyelt kérdés

Neki is van tükörkép vagy neki a tükör az nem tükröződik vissza?

Ha van tükörkép akkor tudja, hogy ő az?


jan. 14. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tükör mindennel ugyanúgy működik, azt nem 'ő' dönti el, hogy mutat-e tükörképet vagy sem. Az állatok egy része képes magát felismerni (főemlősök, elefánt, szarka, ló, egér), de a macskákat nem szokták ide sorolni.

Csináltak ilyen kísérleteket is, a vadállatok többnyire a veszélyt vélik felfedezni és rátámadnak a tükörképre.


"mirror test" vagy "animal self awareness test" címmel találhatsz a neten videókat

[link]

jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én anno próbáltam az enyémet, ő nagyon úgy tünt, hogy nem lát semmit, legalábbis olyan volt, mintha egy falhoz akartam volna nyomni, max. betámasztott a mancsával.

Pedig elvileg láthatná magát, több videót is láttam, ahol megijedt magától egy cicus, szócal nem értem, az enyém miért nem reagált kb. sehogy 🙂

jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
a tükör dimenzióba lát be így nekem egy látó egyszer ezt mondta.
jan. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Látja a tükörképet, de nem mindegyik reagál rá. Nálam az egyik cica észre sem veszi, a másik meg játszani is szokott a tükörképével, vagy vadászik rá, néha megijed tőle.
jan. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen videó van, hogy másik macskának hiszi a tükörképét.
jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
először másik macskának fog hinni, de aztán felfogja hogy mi történik :D
jan. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán szeretik, szerintem nem tudják hova tenni. A legtöbb macskánk óvatos volt és félt a tükör közelében, mintha másik macskát látott volna aki ugyanúgy mozog mint ő. Meg van egy macskánk aki szándékosan, tüntetőleg nem foglalkozik vele. De róla tudni kell hogyha kellemetlen vagy fura dolgot lát, sokszor direkt úgy tesz mintha ott se lenne, teljesen ignorálja.
jan. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik cicát lát a tükörben, és azt hiszi, tényleg másik cinyó van ott. De ezt állítólag csak egyszer veszik be:)
jan. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!