Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran érdemes oltatni...

Milyen gyakran érdemes oltatni a macskát veszettség ellen?

Figyelt kérdés

Benti cica, de mindenképp oltatnám - tudom, hogy pirinyó az esély hogy veszett állattal érintkezzen, de ne ezen múljon.


Milyen gyakran szükséges beadni? Évente, két-háromévente?


jan. 18. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Utazáshoz évente kell oltatni.
jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Magyarországon évente oltanak veszettség ellen.

Az EU-szabályozás - ebben az esetben - kicsit lazább, ott 3 év van megadva.

(Ezt a 3 évet a minap olvastam egy állatorvosi portálon.)

Tehát ha kicsúszol az 1 évből, a cica akkor is még egy ideig védve van.)

Az utazás az más, ott tényleg fontos, hogy egy éven belül legyen oltva, vagy az első oltástól számítva elteljen 21 nap.

jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Árt, hogyne. Tudod mi árt? A veszettség, ha szétbarmolja a jószág agyát.


A többieknek köszönöm a választ <3 Nem utazom vele, csak ha neadjisten egyszer kiszökik, akkor se tudja összeszedni

jan. 18. 17:29
 4/7 Irdatlan Infláció ***** válasza:
100%

A világban nem mindenhol egységesen ugyanazt a hatóanyagú oltást használják, van ahol egy-két-három évente kell oltatni. Itthon évente érdemes, nyilván nem kell amiatt aggodalmaskodni hogy napra pontosan adják be neki.


Ha utaznál vele, akkor viszont figyelj oda, általában egy évnél nem régebbi oltást kérnek. Illetve ebben az esetben kisállat útlevélre is szükséged lesz.

jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Szakmai válaszom.


Ha nem kell utazáshoz, vagy ha nem kijárós, erdős/mezős helyen, akkor semmikor.

Máskülönben évi 1X.

jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha benti, én az alapimmunizálás után (2 oltás 1 hónap különbséggel) 3 évente oltatnám (kiindulva abból, hogy azokban az országokban, ahol lényegében nincs veszettségveszély, ott így járnak el). Nálunk azért oltanak évente (nagyon helyesen), mert Ukrajnából, Romániából és Szerbiából is rendszeresen jöhetnek át beteg állatok, és ahogy most Szabolcsban is, könnyen lehet komoly baj belőle.
jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kétévente olttatom. Ezt javasolta az állatorvos. Szerinte a kutyát is elég lenne kétévente, csak a jogszabály miatt olt évente. A vakcina legalább 2-3 évre ad védettséget
jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!