Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskások miért szeretik a...

A macskások miért szeretik a cicákat?

Figyelt kérdés

Bevallom kutyás vagyok. De a macskákban sosem látom azt a hűséges, lelkes és odaadó társat/barátot amire egy kutya képes.

A macskákat mindig távolságtartó, hűvös és érzelemmentes (bár néha játékos) állatoknak láttam.


Nem kötözködni akarok, hanem őszintén érdekel a véleményetek. Miért a cicák? :)



jan. 18. 21:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért írod ezt, mert nem láttál még igazi jó macskát. Ha egy macska a barátjának fogad, leköröz bármi kutyát.
jan. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos mindkettő, nekünk van kutya is macska is, nem tudnék köztük választani.
jan. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy sohasem volt macskád, csak a közhelyeket mondod :D


Egy jól tartott macska is lehet hűséges. Nem, sohasem annyira megadó és alárendelő, mint egy kutya, de szeret, keres, bújik, és ez pont elég.


Nekem volt olyan macskám, aki 0-24 velem volt, amikor otthon tartózkodtam, és volt olyan, aki üdvözölt, amúgy meg aludt vagy pihent két kanapékockával odébb.

jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A macskákat mindig távolságtartó, hűvös és érzelemmentes (bár néha játékos) állatoknak láttam.


PONT ezért

Gyönyörű rejtélyes királyi fenséges aurájuk van

Ahogy írtad rideg hűvös tekintélyes aurájuk

Mindig is lenyűgöznek a legegyszerűbb házimacska is


Én meg a folyton csaholó ugató mindig mindenért izgatott kutyákat nem bírom elviselni

jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A macskák nagyon viccesek. Azt csinálnak, amit akarnak, pont ez a jó. Én az emberekben is pont az önállóságot, az egyéniséget értékelem, nekem az nem pozitív, ha valakinek parancsokat kell osztogatni, meg feltétlen engedelmességre van berendezkedve.

Egy macska nagyon tud szeretni, ha az ember jól, szeretettel neveli. Egészen megható, hogy mennyi szeretetet képesek adni. És nem azért, mert cserébe ételt várnak, hiszen bármikor ki tudnak menni vadászni is. (És ki is mennek.) Legalábbis nekem ilyen macskákkal volt tapasztalatom. A macska szabad, és ez benne a jó. Szabadon ad szeretetet is. Ezert is megható, ha valakit kiválaszt magának. Emellett szerintem lenyűgöző az akrobatikájuk, a formájuk, a fejformájuk. Az, ahogy érdeklődve figyelnek dolgokat. Mintha meg akarnák tanulni, hogy kell :D Bizonyos kutyákat is tudok aranyosnak, viccesnek látni, tudom, hogy sokan szeretik őket, de belőlem kutya még nem tudott mély érzéseket kiváltani. Egészen más jellemű állatok, és emberekben sem szeretek mindenféle jellemet.

jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Mert sokkal aranyosabb egy kutyánál.
jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, nekem a kutya néha sok. Egy macska nem lohol a nyomodba, nem követel extra figyelmet, önálló életet él, amelynek te is része vagy, de nem a mindenség vagy, mint ahogy a kutyánál. Én egészen addig kutyásnak vallottam magam amíg nem lett egy cicám. Aztán még 1, aztán még 1... és jön a negyedik nemsokára. Hozzám a macskák jobban passzolnak.
jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
Én azért szeretem jobban a macskákat, de leginkább a sajátomat, mert nagyon kedves. Tudom, hogy vannak magának való macskák is, ezért is emeltem ki a sajátomat. Nekem nagyon szimpatikus, hogy soha nem vonul el magának, hanem mindig ott van ahol én vagy a családom. Fontos neki az érintkezés pl. van hogy a lábát rárakja a lábunkra és úgy ül le. Felágaskodik, ha azt szeretné hogy felvegyük. Van önálló gondolata és sok mindenre megtanítható pont ugy mint a kutya. Csak nekem kicsit olyan bújósabb, puhább, kedvesebb a szememben mint a kutya. Pedig van kutyánk is:)
jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a macskáim tudnak bújni, úgy senki sem tud. 😍
jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromtól kezdve mindig féltem a kutyáktól.Az ugatásuktól is.Nem volt kapcsolatom, mert az ötvenes években Budapest belvárosában laktunk, a nagy bérházban sok lakás volt, sem kutyák, sem macskák nem voltak.Aztán már nagyobb voltam, amikor elutaztunk egy kisvárosba. Ott volt udvar,egy reggel egy cuki szőrmók futott el előttem, egy fára, én megláttam, szerelem volt első látásra.Fujt rám, a szemecskéje gyulladt volt. Van róla egy fényképem, sovány, csunya kiscica volt.Meg akartam gyógyitani, sikerült anyám segitségével elkapni, kamillával borogattuk minden nap. Már nem volt vad, nem fujt,a szemecskéje gyógyult, megsimizhettem.Ez az első emlékem egy cicusról.Ez 60 évvel ezelőtt történt. Azóta végig kisérte egész életemet a kis szőrpamacsok iránti nagy szeretetem. Imádom őket.
jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!