Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért esznek olyan...

A macskák miért esznek olyan sokat a testméretükhöz képest?

Figyelt kérdés
Ebben a cikkben olyanokat olvasok, hogy házikosztból egy 4,5 kilós macskának napi 4-500 gramm táplálékra van szüksége, ami fehérjében gazdag. Olyanokat írnak, hogy 300 gramm darált hús, meg ilyenek? Én kb 20x olyan nehéz vagyok, de néha én se eszek többet. Ennyire gyors az anyagcseréjük, és ilyen nagy ütemben égetik a kalóriákat? [link]

jan. 20. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem elírás, vagy tévedés. Kb. 100-150gramm kell neki mérettől függően.
jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem eszik sokat egyáltalán.
jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 100g-os alutasakok meg egy fél marék száraztápot ha megeszik naponta.500g nagyon soknak tűnik nekem.
jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Minél kisebb egy állat, annál gyorsabb az anyagcseréje, és testtömeg arányosan annál több élelemre van szüksége.

Lásd például a cickányok táplálékigényét:

[link]

A magyarázat erre az, hogy egy kisebb testű állatnak nagyobb a fajlagos felszíne, tehát több energiát veszítenek.

jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

500 gramm az rengeteg. Az enyém megeszik egy marék száraztápot max meg egy alutasakosat és bőven elvan vele.


Ez nincs 150 gr :D

jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a cikk több szempontból is szakmaiatlan és fals dolgokat állít egyébként. Az egész ahogy van, kuka. Egyenes út a macska szervezetében előlépő tápanyahiányhoz, elhízáshoz és veseelégtelenséghez. Ennyi baromságot rég olvastam egy helyen.
jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A testsúlyuk kb 3%át eszik meg. Az annyira nem sok szerintem.
jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
5 éves ivartalan kandúrom tavaly auguszutsban 7.7kiló volt! Azóta kicsit diétázunk, mert már kicsit dagi volt, de soha nem volt olyan, hogy napi fél kilót megegyen.
jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lecsó22 válasza:
én proteint adok neki tejbe keverve
jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!