Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örülne a macskám, ha más...

Örülne a macskám, ha más macskákkal találkozna?

Figyelt kérdés
2 éves a macskám, és csak most gondoltam bele, hogy az elválasztása óta egyáltalán nem találkozott fajtársakkal. Itthon be van zárva, sétálni nem viszem, és mikor állatorvosnál voltunk, történetesen akkor sem voltak ott más macskák.

jan. 22. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem valószínű. A macskák magányos állatok.
jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem biztos. Valószínű rivalizálás lenne.
jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem társas állatok. Tökéletesen jól elvannak egyedül.
jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

A macska társas állat, de egészen más módon igényli a társaságot mint egy kutya például. A macskának elég ha csak van ott valaki a közelében, nem muszáj hogy vele foglalkozzon. Aki szerint a macska nem társas állat, annak sose volt, vagy sose figyelte meg hogyan viselkednek.

Viszont ez nem jelenti, hogy más macskákkal is kijönnének. Van amelyik igen és van amelyik nem, ezt érdemes tesztelni. Esetleg ha van macskás ismerősöd kérd meg hogy hozzatok össze egy találkozót.

Én a sajátommal teszteltem ezt, ő utálja a másik macskákat, viszont az embereket imádja. Nem kell neki a konkurencia :D

jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Szívesebben találkozna más macskákkal mint emberrel
jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Benned egy pszichológus veszett el.
jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
#4 A magányos állat azt jelenti, hogy alapvetően kerüli a FAJTÁRSAKAT. Semmi köze az emberhez. Territoriális állatokra jellemző a magányos életmód, ilyen a macska, a hörcsög stb. Társas állat meg például a papagáj, ők kizárólag párral, fajtársakkal érzik jól magukat. Visszatérve a macskára, van, amelyik összeszoktatható másik macskával, de ha random összeteszed őket, abból 100%, hogy verekedés lesz. Nem puszipajtásként tekintenek egymásra.
jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kitana. ***** válasza:
63%

Nem valószínű, mondjuk idegen terepen lehet kíváncsi lenne, de ha az otthonába vinnél másik macskát, az fixen zavarná. Lehet megszoknák egymást, de idő kellene annak is.

Falun az együtt lógó macskák többnyire egy alomba tartoznak, ott sem az a jellemző, hogy vadidegen macskák verődnek össze bandázni.

jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Erre csak a macskád tudna válaszolni. :)

Ha társat akarsz neki, akkor egy kisebb cicával kellene összeszokatnod.

Persze attól is függ, hogy milyen természetű a cicád.

Ivaros? Hím? Nőstény?

jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Kertesház övezetben lakom, még olyat nem láttam, hogy cicák bratyiznának, vagy kettesével sétálgatnának, pedig minden második háznál van.

Kivéve tavasszal. Na akkor mindig az én ablakom előtt "haverkodnak" .

jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!