Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ultrahangos macskariasztó...

Ultrahangos macskariasztó mennyire működik?

Figyelt kérdés

Kevés konkrét választ találok erre.

Az utcára nyíló bejárati ajtónkhoz vizel egy macska, de kb kétnaponta, van, hogy naponta. Folyamatosan takarítom, már próbálkoztam citromolajjal körbelocsolni a bejáratot egy méteres körzetben, meg ecettel is, de egyik se csinált semmit, másnap ugyanúgy le volt pisilve. Macskariasztó spray-kről azt hallom, hogy nem működnek (amúgy se érhet sokkal többet a citromolaj locsolásnál).

Az ultrahangos riasztóban látom a legnagyobb potenciált, de mivel 17-20 ezernél kezdődik, nem venném meg hasraütve.

Két szempont van:

- A bejárat kb 2 nm-es területére ne jöjjön a macska

- Ne zavarja a saját, házon belül tartott állataimat (van macska, kutya is)

Azzal légyszi ne gyertek, hogy vegyek kutyát, mert egyrészt van kutyám, másrészt az utcafronti bejáratról van szó, értelemszerűen oda nem rakom ki a kutyámat... A kertbe egyébként kijár a kutya, oda nem is jönnek idegen macskák.


febr. 1. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Hát macska ellen nem tudom, de a szomszédra baromi pipa vagyok miatta. Az egész utcában hallani azt a sivító sz@rt, már azon gondolkozom, hogy véletlen rálépek arra a kütyüre.
febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Irtad van macskad, es kutyad is. Ha hatados, akkor zavarni fogja a te allataidat is, ha meg nem, akkor penzkidobas lenne az idegen macska miatt. Patt helyzet.

Ha tenyleg naponta jar, inkabb raszannek egy napot, kifigyelnem es jol raijesztenek egy flakon vizzel. Az nem kerul semmibe, es valoszinuleg hatasos is.

febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi kertes hazban lakunk és a haz bejáratát jelölik.

Meg amúgy mindent is. Mindenkinél. :D

Én benedvesítem az ajtót és chilit, meg borsot "kenek" rá.

Gyönyörű így az ajtónk (amúgy sötétbarna műanyag), de legalább nincs bűz.

Ezt azért időközönként ismételni kell, az eső is lemoshatja.

febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom. Néhány évvel ezelőtt a szomszédasszony látott egy videót, amin speciálisan, kutyák hallásához hangolt ultrahangos riasztót mutattak be. Pl. az udvar túlsó végében alvó kutya úgy megriadt, hogy álmából felriadva a falnak rohant. Három kutya az utcán közeledett, de a riasztó bekapcsolására eszeveszetten menekültek három felé. Stb. Ő pont emiatt vette, félt az utcán kóborló kutyáktól. De az ő kutyája rá se retyetye, kért, hogy próbáljuk ki a mi kutyáinkkal. Mi sem történt. Próbáltam az egyikük füléhez közel tartani, annyi volt, hogy szimatolni kezdte, nem tudta, miért tartottam oda. Több kutyával is próbálkozott az ismerőseinél, de abszolút semmi. Azt hitte rossz a készülék, cserét kért, de az se működött. Nem bízott a gyártmányban, két egész másfélét is vett, azok se érdekelték, hogy úgy írjam, a kutyát se. Az egyiken volt egy forgógomb, lehetett nyestre, macskára, kutyára lóra mit tudom én mire hangolni, de egyik se tett semmilyen hatást a kutyákra.


Húgomék patkányriasztóval jártak így; 60 m²-es területre írták hatásosnak, ha nincs akadály, 3 irányba sugárzó hanggal. Egy 6 m²-es, gyakorlatilag üres kamrában próbálták, különböző helyekre állítva. A csúcsot néhány hét múlva érték el, a patkányok lеszаrták a készüléket. Élve fogó csapda viszont nagyon sikeres volt, nagyon gyorsan, többször is megtelt.


Tényleg nem tudom, lehet, hogy vannak hatásos készülékek, de én nem kísérletezem velük.


(Megbocsáss 1-es válasz írója, de te hogyan hallod az ultrahangot? A kisállat, rágcsáló hangriasztók olyan frekvenciákon működnek, amelyeket az elriasztandó állat hall, de ember, nem. Amit az egész utcában hallanak, az valami más lehet; én hangszórós mozgásérzékelőre gondolok.)

febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"Megbocsáss 1-es válasz írója, de te hogyan hallod az ultrahangot?"


Nem tudom pontosan milyen gyártmány, vagy milyen hangot kéne kiadnia, lehet félre van kalibrálva.

De nem csak hogy hallani, de 5-6 méteres közelben kifejezetten bántó magas hangja van.


Mondjuk nekem sokszor az elektromosság ia hallahtó a házban ha csendesebb nap van.

Lehet nekem túl jó a fülem.

febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

5! Bármilyen jó a füled, olyan hallású ember nincs, aki az ultrahangot akár nagyon közelről is hallja. A hiperszuper hallástartományú ember legfeljebb 20 ezer Hertzes hangig hall, az ultrahang tartomány efelett kezdődik.

Mivel az állatok jó része hallja az ultrahang tartományban levő hangokat, igen jól is, annyira, hogy zavarja is őket, az ember zavarása nélkül működhetnek az állatokat zavaró, ultrahangot adó készülékek. Ez az elvük, csak amikről nekem tudomásom lett, nem hatottak; gondolom, nem adták a megfelelő ultrahangot.

Ha te akármilyen magas sivító hangot hallasz, az, bizonyosan nem ultrahang, hiszen az az ultrahang definíciója, hogy az emberi hallótartomány feletti hangsáv. Lehet, hogy hanggal állatot riasztó célú készülék, akár gyári, akár barkácsolt, de nem ultrahangos. Csak, hangos.

febr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"Bármilyen jó a füled, olyan hallású ember nincs, aki az ultrahangot akár nagyon közelről is hallja. "


Mi, akkor szerinted hallucinálok? 😂


Mi a valószínûbb, ez, vagy az, hogy a kínai fröccsöntött sz@r kütyü nem azon a frekvenciân sípol mint hirdetik?

febr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A te állataidat is zavarja, valamint ha rosszul van kalibrálva, akkor ha nem is feltétlenül hallja az ember, akkor is zavaró.
febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!