Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyerekeknek való, WC szűkítőve...

Gyerekeknek való, WC szűkítővel is működhet a cica wc-re szoktatása?

Figyelt kérdés

Megszeretném próbálni,rendes wc-re szoktatni a cicàmat. Azt olvastam a neten, hogy zsírpapírral lehet megpróbàlni? Még csak àtfutottam a cikket, de nem szakad az be, ha a cica ràlèp? Gondoltam, inkább gyerekeknek való szűkítővel próbàlnàm meg.

Előre is köszi!


febr. 13. 18:01
 1/9 anonim válasza:
34%

Rendes macskaalom. Tipp a WC-re szoktatáshoz:Amikor úgy látod kell neki rakd a tálcára.

Egyébként milyen cica, kijárós? Mert ha igen akkor a probléma szerintem könnyebben megoldható.

febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Az angol WC-vel az a probléma, hogy amit abba ürít, azt nem tudja utána mivel elkaparni.
febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A rendes WC-re szoktatni igen rossz ötletm nert egyrészt a macskának probléma, ha nem tudja betakarni, másrészt meg a WC büzleni fog, a macska ugyanis nem tudja lehúzni, harmadszor meg fertözésveszélyes is.
febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, OFF, de nem ajánlom.


A beteg cica igyekszik titkolni a betegségét - vittem már úgy macskát az állatorvoshoz, hogy amúgy teljesen jól volt, csak egy aprócska dolog volt egy kicsit fura; az úton még gondolkodtam is, hogy egyáltalán van-e értelme egy rossz megérzés miatt stresszelni a cipeléssel. Kiderült, hogy elég nagy a probléma, de időben kezelve lett.


Nna. A cica ugye rejti a bajait, de vannak dolgok, amikkel nem tud mit kezdeni, mint a végtermék.

A gondos gazdi egyik feladata, hogy az almosdoboz lapátolása közben csekkolja, hogy minden rendben van-e.


Eleget kakil a cica? Jó állagú, nincs hasmenése? Nincs vér vagy parazita az ürülékében?


Néha csak ezek árulkodnak a cica állapotáról.


Ha a cica a vécébe piszkít, és esetleg még le is húzza, akkor nem fogod tudni ellenőrizni, hogy minden rendben van-e.

febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem van egy intelligens cicám, aki ajtór nyit stb. és ő magától belement a wc-re, de mivel csapos, lehúzni már nem tudja, csak az ülőkén kapart kicsit.

Szerintem ilyenre ne akard rászoktatni, megteszi az alom is. Esetleg zárt wc, vagy wc robot. Aztán, ha jön valaki, ott van a cicád termése, megmondod, bocs a macska volt?

febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Ez ki is ment teljesen a fejemből, hogy persze figyelni kell időnként a szèkletet, minden rendben van-e vele..


Egyèbkènt, ő egy másfél èves, ivartalanított fiú cica. Csak lakásban tartott, természetesen szobatiszta. Az a probléma, hogy sokféle almot próbáltunk mâr, de mindegyikben nagyon hamar büdös lesz a pisi (a kaki általában egyből kiveszem, ahogy észreveszem). Van egy másik

fiú cicám, neki egy másik szobában van az almos tálca, és érdekes módon, az ő pisije nem ilyen büdös.. Nagyon sokfélét próbáltunk már, Aldis, Lidl-s, Dm-ben kapható, most úgy tűnik a Rossmann illatosított még úgy ahogy, tovább bírja. Mindegy mennyit teszek bele, hogy naponta kiveszem a pisit, hogy heti 1x-2x, olykor háromszor is àtmosom az egèsz tàlcàt, kifertőtlenítem, 1-2 max 3 nap utàn már büdös..És nagyon kellemetlen, hogy ráadásul ott van a fürdőben..

Tisztában vagyok vele, hogy léteznek ennél sokkal jobb, márkásabb almok is, de azt sajnos nem engedhetjük meg magunknak..



Az elkaparás tényleg problémás lehet, a fertőzésveszélyről is hallottam már, rendszeres fertőtlenítéssel én nem tartanék tőle annyira. De nem tudom, lehet újra el kell ezt vettünk, mert màr többször is gondolkodtam rajta.

febr. 15. 02:28
 7/9 A kérdező kommentje:
*vetnünk*
febr. 15. 02:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a wc-re szoktatáshoz nem tudok hozzászólni, de zooplusról rendelhető a super benek corncat csomósodó alom, az nekünk nem büdösödött egyáltalán (persze napi kétszer kivettünk belőle mindent) és nem is drága. Nálunk az egyik cica szívesen használja, a másik viszont félrepisiléssel tüntetett ellene, de hátha a te cicádnak beválna
febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, utàna nézek! :)
febr. 15. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!