Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a kedvenc macskafajtátok?

Melyik a kedvenc macskafajtátok?

Figyelt kérdés
Én szeretem a sima keverék házi cicákat, sosem volt fajtatiszta macskám, de ha választanom kéne egy fajtát, akkor az abesszin lenne az.

febr. 21. 16:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a main coon kifejezetten elegáns cicc! A mozgása, a külleme (hosszú szőrzet). Volt már pl szimámi - házi keverékünk, még a szimáminál is elképesztőbb volt, nem nyervog irdatalnul, mint egy fajtiszta sziámi, valamint a legokosabb cicánk volt valaha, pedig évtizedeken át volt egynéhány... Kifejezetten kommunikatív, értelmes!
febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
*sziámi, bocsi, elírtam. :D
febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Szirmos szisza. :))
febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
oriental shorthair
febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Külsőre tetszik a Brit rövidszőrű, Ragdoll, Norvég erdei, Szibériai, Török angóra, de sose volt még egyik sem.

Jelenleg egy Maine coon-om van, imádom, nagyon okos, méltóságteljes, “szigorú” megjelenésű hatalmas vörös kandúr, de amúgy meg hihetetlenül hisztis és sértődékeny is tud lenni, szeszélyes egy teremtés.

És van egy nagyrészt hófehér, cirmos foltos házim, ő is nagytestű, a feje alapján talán lehet benne brit vonal is, de mentett, nem tudni semmit a származásáról. De nem is érdekel, ő egy bűn lusta, egésznap alvó, kajáló és hízelgő, doromboló “kis” 7-8 kilónyi szeretetcsomag.

Szerintem amúgy a házik (vagyis divatosan európai rövidszőrűek, bár elvileg ennek is van egy fajta standardja) a legváltozatosabbak, dacára annak, hogy sok egységesebb, különleges küllemű fajtát is szeretek.

febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A Bengáli, annak is a rozettás változata. Jelenleg csak sima házi cicám van, de ő is nagyon gyönyörű és dorombolós.

[link]

[link]

febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
16 Na igen, a bengáli az szépnek szép, de otthonra nekem nem kéne, mert a fajtát részben vad macskából fõzték össze, s nagyon problémás meg hiperaktív tud lenni.
febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
16, nagyon aranyos, csodaszép, imádnivaló cicád van 😊
febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

2 brit rövidszőrűm van, az egyik ezüst-fekete tabby, a másik lilac. Fajtatiszták, gyönyörű szépek ❤️ és jó nagyok. Olyan, mintha plüssmacikat ölelgetnél.


Ebből a fajtából nagyon tetszik még a hosszúszőrű változata is. Illetve a szibériai macska, valamint a ragdoll. Gondolkoztam ezeken a fajtákon is, viszont a hosszú szőrük miatt inkább nem vállaltam be. 😕

febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt már jónéhány macskám de ami a múlt években került hozzám az elképesztő egy kandúr volt. Egy fekete fehér Maine coon és egy fekete házi nőstény keveréke. Hatalmas, erős, kedves, okos és sorolhatnám, eskü hogy úgy viszonyultunk egymáshoz mint szülő a gyerekéhez. Teljesen megbízott bennem. És érdekes hogy ez felnőtt korában is megmaradt nem úgy mint más macskáknál. A múlt héten pusztult el három éves sem volt szegény. Közönséges hasmenéssel vittem orvoshoz, láza sem volt és felelőtlenül kinyírta a mocsok. Nagyon bánatos vagyok mert jót akartam és az utolsó pillanatig jól érezte magát a macskám csak azok az injekciók mire hazavittem nem sokkal később iszonyat rosszul lett és megmérgezték. Még mindig élhetne ha nem viszem el. :-(
febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!