Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen új cicát ajánlanátok?

Milyen új cicát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szasztok!

Tavaly év végén ment el örökre a cicánk 7 év után. Most tavasszal szeretnénk egy új kiscicát. Viszont nem tudom hogy milyen fajta legyen. (rám van bízva, mert úgyis az enyém lenne)

Borsod megyében élünk egy kertes házban. Falun. Nagy a kert, és a ház is elég nagy. 4-en vagyunk a családban. Én, anya, apa és van egy kutyánk. Nem számítunk kezdő tartóknak, mert a szüleimnek gyerek koruk óta voltak macskáik stb. És nekünk is nem egy volt már. Sajnos a legelsőt elütötte egy autó. Utána jött Tücsi. Ő is velünk volt legalább 7 évig. 2 évvel a halála előtt jött hozzánk Pici. Ő távozott tőlünk tavaly. Tehát volt olyan idő is, mikor 2 macskánk is volt. Plusz a kutya.



febr. 29. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet, mert láthatólag elütik és sorolhatnám.


Lepontozhatsz, nem érdekel, a felelős macskatartás nem itt kezdődik.

febr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajtatiszta macska 200-300 ezer forint, nyilvanvaloan az ember nem azert veszi, hogy utana kiengedje es elusse egy auto. Na meg egy tenyeszto se ad kinti tartasra.

Szoval ha nagyon akarsz macskat, akkor sima hazi, bar en annyira nem tamogatnam ezt, hiszen lathatoan egy macska se marad meg nalatok.

febr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, felelős vagy az állataidért. Egy 7 éves macska fiatalnak számít, tehát tuti, hogy ő sem végelgyengülésben halt meg, ahogy az előtte lévő sem.

Értem én, hogy cuki, meg kell macska, de neked nincs lelkifurdalásod, amiért a felelőtlenségetek miatt halnak meg ezek a szegény jószágok?

febr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka, hogy az utolsó két cica meghalt ? Azt nem írtad, hogy hány évesek voltak, csak hogy hány évig éltek veletek.

Az, hogy az elsőt akit írtál autó ütötte el, az a ti felelősségetek.

Ez nem jelenti azt, hogy többet ne legyen cicátok, de ahhoz felelősségteljesebbnek kellene lennetek.

Egy macska 15-20 évig is él, tehát azért kérdeztem, a két utolsó hány éves korában halt meg ?

febr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 7 éves macska még idősödőnek sem nagyon számít. Miben pusztult el? Mert hogy szimplán a kora miatt, az kizárt. Tehát valami betegség vagy a nem megfelelő tartási körülmények az oka.

Az, hogy elütötte az autó az egyiket, már elég rossz kezdés. Nem vagytok kezdő állattartók, csak épp roppant felelőtlenek, akik félkóbor macskákat tartanak, míg azokkal nem történik valami...

Így ne legyen másik macskátok inkább, mert nálatok ő nem családtag, hanem fogyóeszköz.

Előbb tanuljatok felelősséget.

febr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha építesz udvari kennelt neki, kis szigetelt házzal, stb, ahonnan nem tud ki jönni, elég sok fajta oké, aminek azért van normális szőre.
febr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
7 éves cica még valóban nem idős, de ez az a kor sajnos, amikor a komoly betegségek felütik a fejüket. Három cicámat veszítettem el hét és nyolc éves koruk között krónikus vesebetegség miatt. A negyedik FIV miatt ment el 7 évesen, úgy, hogy már akkor fertőzött volt, mikor befogadtuk, de 5 évig nagyon enyhe tünetei voltak csak. Sajnos ez mindig benne van a pakliban. Viszont ahol elütik, ott én sem tartanék kijárós cicát. Korábban csendes, kanyargós mellékutcában éltünk, ott a cicámat nem fenyegette ilyen veszély. Kijárós volt, már 13 éves és amióta elköltöztünk, benti cica lett.
febr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nos, ez az elütős dolog kb. 2010-ben volt. Nem ott laktunk ahol most. Azóta egy picike idő eltelt. És nem vagyok benne teljesen biztos hogy a 2. 7 évig volt velünk. Lehet hogy több. Illetve mikor megkaptuk, már kb. 2 éves volt. Nem lehet minden macskát bent tartani. Ha konkrétan kitöri az ablakot mert ki akar menni, akkor mit csináljak? A mi utcánkban nagyon sok a macska. Szeretett velük lenni. Bóklászni. Ha erőszakkal bent tartjuk, akkor meg az a baj. A nemrég elpusztult macskánk viszont biztos hogy 7 éves volt. Olyan betegséget kapott, ami pár nap alatt elvitte. Nem tudtak rajta segíteni. (szerintem mondjuk 7 év se kevés, hosszú idő,sok dolog történik,ennyi ideig is tudni kell gondoskodni egy állatról. Nálunk nem volt rossz helyük, az utolsó macskánk almából az összes kölyökkorában elpusztult a tenyésztőnél, csak a miénk maradt meg) A kutyánk is már legalább 15 éve velünk van. Szerintem annyira rossz emberek nem vagyunk.
márc. 2. 15:05
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"az utolsó macskánk almából az összes kölyökkorában elpusztult a tenyésztőnél, csak a miénk maradt meg"

Tenyésztő nem ad kinti tartásra macskát, mert őt nem lehet leszerelni ilyen hülye dumával, hogy a macska kitöri az ablakot és nem lehet bent tartani :) mert ilyen nincs. Csak ugye kényelmesebb nem foglalkozni a macskával és kivágni a vakvilágba, mint pl törődni vele. Sok ember nem fogja fel, hogy a macska is igényel annyi törődést, mint egy kutya.

A legtöbb veszélyes és halálos betegséget a macskák egymástól kapják el, tehát pont a bandázással. Főleg, ha még ivaros is, párzik, verekszik a nőstényekért. De verekedés akkor is előfordul, ha nem ivaros.

Felelőtlenek vagytok, ne tartsatok állatot.

márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A fent leírtak alapján legfőképp semmilyen macskátok ne legyen, kivéve ha az új cicát már bent tartanátok, vagy ha ki is engeditek akkor csak is kifutóba. Egyébként ha így kérdezed,hogy “fajta”, hát egyik tenyésztő sem fog kintre cicát adni. Egy fajtamacska ára 200 ezer forinttól kezdődik és határ a csillagos ég. Írtad,hogy nem tudtàtok bent tartani a cicàkat. A tenyésztőtől vett cicák (törzskönyv,chip,genetika szűrések, szerződés stb) életükben nem voltak udvaron,szóval tökéletesen megfelel nekik a benti lét,sőt! Ha kizárólag benti cica lenne, én a Ragdollt mondanám. Nekük az van, és egy tündérbogyó, de csak a lakásban tartjuk, esze ágában nincs kimenni, ha lenne is, alapvetően nem kellene a macskát kiengedni, hogyha tudod,hogy elmegy/elütik/megmergezik stb. Ráadásul megnézem azt az embert aki 300ezres állatot hagy csatangolni az utcán. Tehát összességében ameddig fogyó eszköz a cicá nálatok, és hasonló feltételekkel tartanátok, hogy szabadon jár kel az utcàn addig nem,hogy fajtában nem kellene gondolkozni,hanem abszolút macskában sem.
márc. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!