Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az én fiú cicámnak, hosszú...

Az én fiú cicámnak, hosszú nyúlánk teste van, és nincsen olyan Buci feje, mint a többi átlagos fiú cicáknak. Mitől lehet? Lehet hogy van benne valami fajtiszta gén is? Vagy ez lehet egyszerűen saját karakterisztika?

Figyelt kérdés
Másfél éves a cicám, de még mindig nincs nagy feje, sőt, igazából vékony mindenhol, nagy erős farka van, puha, rendkívül selymesen puha szőre, de nem hosszú mint egy perzsának, rövid. Viszont a színe az neki fekete és fehér. Teljesen egyszerű színe van. De a felépítése, megjelenése, egyáltalán nem olyan mint egy átlagos házimacskának. Vajon mitől lehet?
ápr. 1. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tele van fajtiszta génekkel, hiszen házi macska, más nem is lehet.
ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Viszont a többi cicával ellentétben, azért van egy pár és volt is egy pár nekem, be nem áll a szája! Állandóan dumál, mindent kommentál, ha beszélsz hozzá, biztos, hogy vissza fog nyávogni ! Ha hazajön, az az első hogy hangosan mondja a magáét… :D
ápr. 1. 23:07
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Biztos, hogy van benne mindenféle vér, akár fajtatiszta is lehet. De ne ezzel foglalkozz, csak örülj, hogy szép ;)
ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen! Imádom! :3 csak kíváncsi voltam vajon másnak is van-e ilyen cicája, aki fiú létére egyáltalán nem fiús arcú, és vajon mitől lehet ez
ápr. 1. 23:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak is ilyen nyúlánk macskája van. Tök nagytestű amúgy, de vékony.
ápr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez a típus a kandúrokat szereti.
ápr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem fiúknál,férfiaknàl is vannak nem férfiassak 🤷
ápr. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Kissé hormonhiányos. Aránylag kevés benne a tesztoszteron, amiatt nem alakultak ki elég feltűnően a másodlagos nemi jegyek, mint pl. a nagy busa fej.

Jól írják, férfiaknál is vannak olyanok, akik nem annyira férfias megjelenésűek. Ez van, ezt kell szeretni.

ápr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

A macskáknál a másodlagos nemi jellegek (mint pl a buci fej, nagyobb test) kevésbé általános, mint mondjuk az embernél. Rengeteg cica van, ahol távolról ránézésből NEM lehet megállapítani a nemét! Szóval ja, ez tök normális.

(és nem, nem hormonhiányos meg ilyen hülyeségek, mert nem feltétlenül ennek a függvénye..)

Egyébként a házimacskák sem egységesek, nagyon mix a genetikájuk, ezért rengeteg félék lehetnek. Előfordulhat, hogy relatíve közel (pl nagyszülők) táján van benne fajtatiszta macska, de ezt ennyiből nem tudhatod.

ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9

Miért lenne ritkább embernél, hogy a testalkatuk nem elég férfias/nőies? Nézzél már ki az ablakon, milyen emberek járnak kint.

A macskák esetében még inkább ritkábbnak nevezhető, hogy a testalkatuk nem elég jellemző a nemükre. És ezt bizony alapvetően a hormonok döntik el. Ugyanúgy, mint emberek esetén.

ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!