Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma vettünk egy perzsa cicát...

Ma vettünk egy perzsa cicát és ahogy fésültem csómókat vettem benne észre a hasi részen?

Figyelt kérdés
Mit lehetne tenni vele? Olyan kérdésem lenne hogy ők lehetnek folyamatos gyírásban? Hogy folyamatosan pici a szőrűk vagy havonta egyszer? A hasát nagyon nehezen engedi a tenyésztő azt mondta hogy mióta ivartalanítva lett nem engedi a hasánál amit én is észre vettem..

máj. 14. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el állatorvoshoz.

Lehet csak a varrati heg, nem? A has középvonalától (köldök) van a farka felé egy vonalban, középen? Milyen tapintatra?

máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A csomó alatt a bőr alatti valamit, vagy nemezes bundát érsünk?
máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A bundájára értettem ne haragudj ha félre érthető voltam
máj. 14. 17:36
 4/10 A kérdező kommentje:
És azt szeretném kérdezni hogy esetleg nem-e tudjátok hogy lehetnek-e ők állandóan megnyírva? Olvastam hogy nagyon sok betegség lehet nekik ettől az elfilceződéstől. Fésülöm de a hasát nagyon nem szereti hiába adok neki jutifalatot vagy simogatom közbe nem bírok vele
máj. 14. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
A szőr véd a kórokozóktól, szóval ne vágd le neki, max ha már nagyon befilcesedett. Illetve van kifejezetten hosszúszőrű macskáknak tervezett spray. Próbáld azt használni fésülés során. Előbb-utóbb meg kell, hogy szokja a fésülést.
máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet kapni ezt az eszközt pont erre


[link]



Ezzel nem vágod meg, de ki tudod vágni a csomókat

máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van szõrnyírónk, a perzsamacska feneke körül le szoktuk nyírni, különben beleragad a kaka. Persze nem kopaszra, csak rövidre. Semmi baja nem lesz tôle. A hasán is levághatod a csomókat, aztán fokozatosan hozzá lehet szoktatni a fésüléshez. Ha nincs benne már csomó, fésülni is könnyebb.
máj. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyírhatók, szoba cicáknál ez nem kifogásolható. Szerintem kozmetikushoz vidd el, szakik jobban értenek hozzá, nehogy téged marjon össze.
máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp kozmetikushoz viszem, azért szeretném nyíratni folyamatosan mert a hasát egyáltalán nem engedi fésülni harap, mar, elszalad, sír...
máj. 15. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Perzsa cicám van nekem is, ne fésüld ha már filces, hanem vegyél egy lekerekitett végü ollót állateledel boltban és vágd ki a csomókat vele.

Ha nagyon megvadult már akkor kozmetikus/állatorvos tud segiteni, bár nyilván az is stresszes lesz neki.

Fésülni folyamatosan kell, megelőzés képpen, már ahol hagyja persze.

Furminator, pengés bontófésük, fém fésü ,kefék, kétoldalas kesztyük mind mind hasznos tud lenni.

Enyém ha nem fésülöm kb. 2 hét és elkezd csomósodni. Hátsó lábai mögött, első lábai mögött , füle mögött a leggyorsabban.

Nem bárány hogy állandóan nyirva legyen.

máj. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!