Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Furcsán viselkedik a macskám....

Furcsán viselkedik a macskám. Mi okozhatta?

Figyelt kérdés
Anyukám mondta hogy amikor haza ért a macskám állandóan lihegett és mindentől megijed. Nem szeretne kijönni a szobámból és mindig ki van tágulva a pupillája, mindig össze kuporodva van. Még a mikróajtó becsukására is össze rezzent. És valamitől úgy megijedt hogy ki akart szaladni a hazból de a szúnyoghálónak ment neki. Foggalmunk sincs hogy mi történt vele. Tegnap még nagyon jól volt. Hozzánk dörgölőzött, dorombolt és mindig az ölemben volt. Kinti-benti macska szóval szóba került az hogy valami megkergette. De nem vagyunk 100%-osak hogy tényleg ez történt. Próbáltam utána nézni de nem nagyon találtam semmit. Valaki megtudja mondani hogy mi történt vele? Nem szeretném hogy történjen vele valami😞

máj. 26. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valami baja van, orvoshoz kéne vinni.
máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Honnan a bánatból tudnánk?
máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Mérgezés lehet.
máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Trauma.
máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Melyik országrészen éltek?

Ha idegrendszeri tünete van, azonnal állatorvos! Akár veszettség is lehet!

Ha mérgezés, azonnal állatorvos szintén!

máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

ChatGPT:


A macskád viselkedése alapján úgy tűnik, hogy valami nagy stressz érte őt, ami miatt most fél és ideges. Ennek számos oka lehet, például:


Megijedt valamitől kint: Mivel kinti-benti macska, lehet, hogy kint találkozott valami félelmetes dologgal vagy állattal, ami megijesztette őt. Ez lehetett egy kutya, egy másik macska, egy ember, vagy akár egy hirtelen hang vagy mozgás.


Fizikai sérülés: Lehetséges, hogy megsérült, ami miatt most fájdalmai vannak. A fájdalom is okozhat szorongást és félelmet a macskákban.


Betegség vagy egészségügyi probléma: Egyes egészségügyi problémák, mint például fertőzések, mérgezések, vagy idegrendszeri problémák, hasonló tüneteket okozhatnak.


Változás a környezetében: Ha valami megváltozott a környezetében (új bútor, új állat, új ember, stb.), az is kiválthat ilyen reakciót.


A legjobb, amit tehettek, hogy mielőbb elviszitek állatorvoshoz, hogy kizárhassátok a fizikai sérülést vagy betegséget. Az állatorvos meg tudja vizsgálni a macskát, és ha szükséges, kezelést javasolhat.


Addig is próbáljátok meg biztosítani számára a lehető legnyugodtabb környezetet. Hagyjátok, hogy ő döntse el, mikor szeretne kijönni a szobából, és ne erőltessétek. Beszéljetek hozzá nyugodt, csendes hangon, és kerüljétek a hirtelen mozdulatokat és hangokat. Biztosítsatok neki egy biztonságos, nyugodt helyet, ahol el tud bújni és pihenhet.

máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Állatorvos amint lehet. Ahogy előttem írták, lehet mérgezés. Macskáknak veszettség elleni oltás kell!!! Ha esetleg elkapja és megharap szerintem nem szeretnéd, hogy téged is oltsanak. Keress rá mi jellemző a veszett macskákra, ha pedig nem viselkedik a leírtak szerint ki tudod zárni a dolgot.

Nekem akkor volt hasonló, amikor 2 macskámat ivartalanították. Nem engedhettem őket ki, mert a hasuk sebes volt, nem akartam, hogy elfertőződjön. 2 nap múlva megőrültek. Mióta nem ment ki? Lehet ez is a baja. ÁLLATORVOS!!!!

máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden védőoltást megkapott, veszetség, macska nátha stb. Ivartalanítva 2 éve volt. És tegnap este kiengettük mert akkor ki szokott menni, viszont ma délután 3 fele jott haza ami nagyon nem szokása. szóval az hogy nem mehetett ki az ki van zárva. Még ma este elviszük állatorvoshoz!
máj. 26. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd írk, hogy mit mondott a doki!
máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6:

Húzzál el innen a csetgétépéddel elfele!

máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!