Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi tegyek, mivel enyhítsem a...

Mi tegyek, mivel enyhítsem a "nyomorát" az 1 éves, szobában tartott cicámnak, ha folyamatosan tüzel, de egyelőre nem szeretnék kiscicákat és az ivartalanítással is várnék?

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, van lehetőség, hogy injekciót kapjon, és ezt 3 havonta kell ismételni. Ha kiscicákat akarsz, nem adatsz neki többet, és visszaáll az eredeti helyzet. Van némi kockázata, az állatorvos majd tájékoztat.
2009. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem érdemes várni az ivartalanítással, mert addig folyamatosan tüzelni fog, amíg be nem pároztatjátok. Ezek a szerek, mint az injekció meg a tabletta(amit hetente kell adni neki) mind hormonális készítmények, nem ér annyit az egész, ameniyt "nyersz" esetleg a kölykökkel.
2009. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Akár én is írhattam volna a kérdést,csak az én cicám 2,5 éves.Idén tavasszal szeretnénk kölykeztetni,mi is kipróbáltunk mindent,amit lehetett,de miután 2008 szeptembere és novembere között 8 hétből 5-öt tüzelt,mert nem kapott "tüzelésgátlót"(gyógyszert),mert nem akartam szennyezni hormonokkal,kénytelenek voltunk adni neki,megkapta az első 4 darabot,azóta nem kap,és nem is kürrög.Menj el az állatorvoshoz,és kérj tőle hormongyógyszert,ő majd elmondja,hogyan kell szednie.DE egyre figyelj,ezt hosszú távon nem alkalmazhatod,maximum 3 hónapig,mert méhdaganatot okozhat neki.Tehát két lehetőséged van:

1.Három hónap után vagy lekölykezteted,vagy miskároltatod.

2.Tűröd a kürrögését,de ezt szörnyű még nézni is.

Üdv

2009. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell várnod az ivartalanítással, éppen időben van. A műtét teljesen humánus, 1 nap alatt helyre jön a cicád, és többé nem szenved a tüzelés miatt!
2009. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval ha a fogamzásgátlással egy időre csökkenthetem a "tüneteket", megpróbálom, mert tényleg sajnálatraméltó így a viselkedése. Az ivartalanítással pedig csak azért szeretnék várni, mert ősszel volt egy nagy, feltárással járó műtétje és még se ő, se én nem hevertük ki :( Plusz egy alkalmas időben, ha helyet is találok nekik, szeretném, ha egyszer az életében lehetnének kiscicái.
2009. jan. 6. 16:14
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Nézd végig,a macskákkal is ez a helyzet:

http://www.youtube.com/watch?v=WwJXYLpWTAc

2009. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
ÚRISTEN!!!!!!!!!!!!! HOGY JÖN EZ IDE???? Te állatkínzásról készült videót küldtél, a kérdező pedig a tüzelő macska műtétjéről érdeklődött, mert SZERETI a cicáját!!!!!!!!!!!!!!!!! Teljesen felháborodtam!!!!!!!!!
2009. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Hogy jön ide ez a videó? Hát úgy, kedves előző hozzászóló, hogy a macskáknál ennél sokkal-sokkal rosszabb a helyzet! Kutyáknál csak 1,5 millóval van több, mint aminek normális gazda jut, macskáknál ugyanez a szám 3!!!! millió! Kismillió állat pusztul el naponta az utcán, betegség miatt, sintértelepen, vízbe fojtva, felakasztva, agyonlőve, agyonverve vagy hal éppen éhen, erre ő még gyártani akar hozzájuk párat, csak hogy szeeeegény macska is anya lehessen.... (Idézet tőle: szeretném, ha egyszer az életében lehetnének kiscicái.) Ha találsz is a kölyköknek gazdit, honnan tudod, hogy soha nem fogják kidobni? Fogod tudni követni a sorsukat? Vagy ha elvitték őket utána már téged nem érdekel? De ha tényleg jó gazdához is kerülnek, egy most is utcán, menhelyen vagy egyéb helyeken élő, s.o.s segítségre szoruló állattól veszik el a normális élet esélyét. Lehet, hogy újdonságot mondok, de egy állatnál a szaporodás csak ösztön és nem több! Halál jól elél minden állat úgy is hogy nem születnek kölykei, sőt! Sokkal játékosabb, kedvesebb minden macska, ha még az ivarérés előtt ivartalanítva van. Nem csavarognak annyit, kisebb az esély rá, hogy elkapja a szomszéd kutya, megmérgezzék, elüsse a kocsi. Ha tényleg szereted őt, akkor nem kölyköket akarsz neki, hanem ivartalanítod, de minél előbb!
2009. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

mindenki aki azt javasolta hogy kölyjei legyenek!

attól még fog tüzeni, mert egyszer voltak kölykei!!

különben is attól neki nem lesz jobb hogy voltak kiscicái! ugyan úgy fog tüzelni utána is!

nagyon sok macska van a menhelyeken, utcán, állatkínzóknál, mért kell még több cicát a világra hozni?? rengeteg örökbefogadásra váró cica van, kölyök, is, semmi szükség még többre!!!!


a kérdésre válaszolva az ivartalanítás a legjobb megoldás, de ha most volt műtve várjatok egy kicsit, és utána azzonnal IVARTALANÍTÁS! ez egy rutin műtétnek számít, másnap a cicád már teljesen jól lesz! és tovább is fog élni! nekünk is volt ivartalanított macskánk, 17 évig élt!!

2009. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de te figyeltél mit írtam? Egyszer! Ismétlem egyszer szeretném, ha kölykei lennének. És nem tudom azt olvastad-e, hogy CSAK akkor, ha megfelelő gazdikat találok nekik az ismerőseim között, csak olyan helyre adnám, ahol tudom, hogy jó a soruk. Azt hiszem kellően felelős gazdi vagyok, úgyhogy kikérem magamnak az előzőekben írtakat és megköszönném, ha rám bíznád a döntést, nálam állatnak még rossz sora nem volt! Máskor légyszi megalapozott ismeretek alapján alkoss ilyen kemény véleményt!
2009. jan. 7. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!