Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macsin a farka tövénél balolda...

Macsin a farka tövénél baloldalt a testén van egy kb. egy centis seb. nincs rajta szőr, ez mitől lehet, illetve hogyan kellene kezelni?

Figyelt kérdés

Tegnapnap már furán nyugodt volt, este az ablakban aludt a szokásostól eltérően, reggel felébredtem és hallottam hogy morog, megnéztem és akkor vettem észre, hogy van rajta a seb, azt nyalogatta és aközben morgott. Jött belőle váladék, mert a függöny olyan lett.

Kb. egy éves.


Mit csináljak?


2010. nov. 2. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Nyomd bele hamuba. Aztán kend be vastagon gépzsírral. Ha nem haz akk kis gázolaj is mehet rá. :D Mamám ezt csinálja a tyúkokkal. És ha is XD


Am ORVOS. Ha nem nagy a seb akk meg hagyd békén.

2010. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hidrogén-peroxid!
2010. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szted? ÁLLATORVOS!!! ;) Bocs, de tényleg nem értem, h ez miért kérdés.
2010. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bolha vagy rüh fertőzött. Vegyél neki állatpatikában vagy állatorvosnál Stronghold spotot vagy advocate spotot. Nyakára kell csepegtetni (ahol nem éri el, és nem tudja lenyalni). A bolhán és a rühön kívül jó még a bélféreg, orsósféreg, a fülatka ellen. Szükség esetén egy hónap múlva meg lehet ismételni. Kb. 2000 forint.
2010. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, 18.38-as, rád természetesen nem vonatkozott a beszólásom.
2010. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hú. most felemeltem, megnéztem közelebről is, erős a gyanum, hogy nincs ot bőr se, vagy nagyon galulta. hasonló már volt, de az jó ha 4-6 miliméteres volt, az hamar begyógyult, de ez így jobban megnézve 6x14 mm körüli.


így hogy módosult, gondolom nem valami bolhazsákság lehet, akkor meg valahogyan a sebet kellene kezelni, de mivel? gyógyszertárból valami?


az állatorvos evidens lenne, de ha ez a kérdés felmerül akkor annak is annak kellene lennie, hogy az állatorvos nem megoldható.

2010. nov. 2. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:
És miért nem megoldható? Mi így látatlanban nem tudjuk micsoda...
2010. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én úgy őszintén nem nagyon tudok ésszerű érvet arra, h miért ne lenne megoldható az állatorvos.Ha esetleg még fiatal vagy, és a szüleid nem adnak pénzt rá, akkor egyszerűen mondd meg, h a cica beteg, orvosra van szűksége, esetleg azt, h akkor cserébe nem kérsz x ideig zsebpénzt, lemondasz a pl. karácsonyi ajándékról, x ideig te fogsz mosogatni, vmit csak ki lehet találni.

Ha pedig a szállítás lenne a gond, akkor nyugodtan vidd buszon, én is így szoktam vinni a macskáimat.

vagy ha vmi egyéb, akkor írd le, próbálok segíteni!! ;)

Azért írom ezt, mert nekem 15 macskám van (:D), régebben én is gondoltam, h ezt-azt megoldom ilyen-olyan házi praktikákkal, vagy biztos van vmi az állatpatikában, de mindez nem vált be nagyon soha, a legjobb, ha orvos látja, ezt tapasztalatból mondom.

Amúgy lehet, h vmi bolha, vagy hasonló, és arra elvileg jó a csepegtetős szer, viszont meg kell, h mondjam, h nem hiszem , h legközelebb ilyet fogok venni, mert az én macskáim közül kettőnek kimarta a csepp a nyakszirt körüli szőrzetet, ha pedig a te cicádnak már sebes a farka tövénél, akkor szintén nem ajánlom, mert tudtommal nem használható olyan állaton, akinek nyílt sebe van.

Írd meg, h miért nem oldható meg az orvos, oks ?!:)

2010. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18:40...


Anyád az biztos s.ggfej te barom.

2010. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Állatorvos nem megoldható = macskatartás nem megoldható.


Add oda a macskát valakinek, akinek nem csak internetre futja, de állatorvosra is.

2010. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!