Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lehet véres a macskám...

Miért lehet véres a macskám vizelete? Benti cica de néha néha kikéredzkedik. Természetesen minden oltást feregtelenítőt stb. megkap. Lehetséges hogy felfázhatott?

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én okos választ nem tudok adni,de szerintem vidd el minél előbb állatdokihoz a cica érdekében.


Pl. az én macskám mindig csipás volt és neki a csipa volt véres. Az állatorvos azt mondta nincsen nagy baj csak meghült egy kicsit a macsek és kapott egy szurit amitől rendbe jött.


Volt olyan is,hogy állandóan prüsszögött szoba cica létére. Bizony az állatorvos felvilágosított,hogy akkor is elkaphat valamit ha a cipőnkkel bevisszük a házba,lakásba,hiába vesszük le a cipőnket miután beléptünk a házba,akkor is bevittük az utcálól a sok bacilust a cipőnkkel és az bizony a macskára kihat.

2009. jan. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan vidd orvoshoz, az én cicámnak is ilyen tünete volt, amellett, hogy mindent összepisilt szegény. Kiderült, hogy ez alsó-húgyúti szindróma, ami a hólyag gyulladását vagy benne kövek, homok képződését jelenti, ami nagyon fájdalmas tud lenni. Ha volt már hólyaghurutod, akkor tudod, milyen...Létezik rá speciális táp, amivel megelőzhető és kezelhető, valamint injekciót is kell kapnia a tünetek enyhítésére. Úgyhogy orvos!!
2009. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nem akarok rádijeszteni, de a véres vizelet macskáknál veserendellenességre utal! (hajlamosak vesekőre, főleg az olyanok, akik keveset isznak száraz táp mellett)


vidd állatorvoshoz szegénykét amilyen gyorsan csak tudod. nagyon remélem nem lesz semmi baj.

2009. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy menstruál. Mióta tart ez?
2009. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hello köszi a válaszokat most jöttünk meg a dr.-tól szerencsére "csak egy egyszerű felfázás" kaptunk szurit, most már pihengetünk :)
2009. jan. 12. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

14:06-os válaszoló!


a cicák nem menstruálnak, pláne nem véreznek közben úgy mint az ember:D ők tüzelnek!

2009. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nincs nagyobb baj, de azért én a továbbiakban figyelném a cicát, nehogy mégis alsó húgyúti szindróma legyen belőle (ezt mikroszkópos vizelet-vizsgálattal lehet csak megállapítani), ugyanis én sima felfázásról macskáknál még nem hallottam.

Tájékozódás-képpen egy cikk:

[link]

Bízzunk benne, hogy mégsem erről van szó, jobbulást a cicának!

2009. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Némelyik macska szokott vérezni tüzelés közben. Én is csodálkoztam, mert az én macskáim sosem szoktak, de egy ismerősömé vérzik. Persze nem annyira, hogy folyik belőle, így a vért pisilő macskának biztos, hogy más baja van.
2009. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!