Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy kb fél éves kislány...

Van egy kb fél éves kislány cicám, és nem tudom, hogy miért nyávog éjjelente eléggé keservesen. Tüzel, vagy ha nem akkor miért csinálja?

Figyelt kérdés

mindig is nyávogott éjszaka, de csak max. fél órát. Mostanában viszont elkezdi hajnal 3-kor, és 5-ig nincs csönd)

Suli mellett ez azért elég zavaró. (kajája, innivalója van)

Ja, 2-hónapos korába hoztuk el. Ilyen idősen tüzelhet?(fél évesen)

Másik kérdés: Ha ivartalanítani akarom, akkor előtte mindenképpen le kell elletni? És ha megvan az ivartalanítás akkor megszűnnek az éjszakai nyérvogások?

Panellakásban lakok, és az nem megoldás, hogy kizárom a szobából, ugyanis a nyérvogás behallatszik. Lécci segítsetek!

---egy kezdő macskatartó--


2009. jan. 19. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
előfordulhat h tüzel, eccer nekem is volt lánymacskám és ő is eszméletlenül nyávogott, nagyon zavaró volt, olyan mély hangom, ő nem volt ivartalanítva asszem. de előfordulhat h ivartalanítás után nem fog nyávogni, hasonló mint mikor a hímeket heréltetik, utána nem spriccelnek szanaszét a lakásba
2009. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt lány cicám de mikor o tuzelt nem csinált ilyet. Érzékeny volt a popsija és ennyi, de minden macska más! Lehet, hogy csak azért nyávog mert unatkozik! Játszál vele lefekvés elott! HA nem jon be, probáld oda venni magadhoz és simogassad, hogy nyugodjon már le hát ha elalszik. Persze ha szabad neki az agyba menni! Ha nincs más megoldás, kérd ki egy állatorvos tanácsát, hogy o mit javasol! Lehet ténleg ivartalanitani kell, hogy csend és béke legyen este!
2009. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg annyi a baja, hogy panellakásban laktok, és szeretne kimenni.
2009. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy már tüzel, de annak egyéb jelei is lennének. Mindenképp érdemes ivartalanítani, ehhez a legideálisabb kor épp a hat hónap. És az csak egy régi tévhit, hogy előtte szülnie kell egyszer, de ez nem igaz.

És minél fiatalabb korban esik át a műtéten, annál kevésbé viseli meg.

Mindettől függetlenül nem biztos, hogy ezért nyávog, talán tényleg csak unatkozik, erre az esti alapos lefárasztás használni szokott. Egyébként a cicák is különböző egyéniségek, az enyém szinte egyáltalán nem nyávog, csak etetés előtt, de éjjel soha, sőt, addig alszik, amíg én. De azt hiszem, nem ez a jellemző.

2009. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez normális,ha tüzel a macska...

ivartalanítás előtt nem szabad/kell,hogy szüljön egyszer!!!így is rengeteg a kóbor,kidobott,mehelyi cica,ne növeljük a számukat!


ha úgy ivartalaníttatod,hogy sosem voltak még kölykei 25% -ra csökken le az emlőrák esélye és méh vagy petefészek rákot sem fog kapni...további előny,hogy nem kell többet átélnie a tüzeléssel járó kellemetlenségeket!

ha felelősségteljes álláttartó vagy ivartalanítod!semmi baja nem lesz tőle,sőt tovább fog élni!

nekem a kutyám,cicám is ivartalanított(mindkettő lány) nem híztak el,ugyanolyanok,mint a műtét előtt..

ez pedig ma már egy rutinbeavatkozás..

2009. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hasznos válaszokat! Ivartalaníttatom.

Eddig sose jött ki a házból (3 hónapja). Ha elviszem dokihoz, (és látja kint a természetet) nem fog utánna kikívánkozni mégjobban?

2009. jan. 19. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Az én szobacicám annyira megszokta a benti létet, hogy még a nyitva hagyott bejárati ajtót is csak tisztes távolságból figyeli, meg sem próbál kimerészkedni. Persze ő "csecsemőkora" óta benti cica, de volt olyan cicám is, aki 3 hónapos koráig kerti macska volt, és utána került hozzám lakótelepre. Na, ő minden lehetőséget kihasznált a szökdösésre. Erkélykorlát, pinceajtó, szomszédok lakása nem volt akadály. De lakásba született macskákra ez nem jellemző.
2009. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!