Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a tápokról? Rossz minőségűek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Elnézést a linkekért, de valamiért nem tudok linket megjeleníteni, szóval be kell őket másolni.


2010. dec. 13. 20:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vagy nem:

65%: rizs, kukorica, baromfi zsír, hal olaj, élesztő, répa pép...

De legalább az a 35% tényleg csirke- és marhahús, nem biohulladék. (Vagy xarnak a tápgyártók etikai kódexére, ami szerint a húsfajtát csak akkor szabad kiírni, ha tényleg olyan húsból van, és tényleg annyiból).

2010. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én speciel az Orijenre szavazok, de meg kell mondjam, sajnálnám a macskákat ha az étkezésük egész életükre napi 50-60 g száraztápra lenne beszűkítve (ami ráadásul 2 féle ízesítésben létezik).

Úgyhogy nálunk kapnak minden félét de, Orijent minden nap.

A Cat Chow-t is imádják, pedig az is tele van gabonával, de most mit csináljak, ha egyszer szeretik? A csokoládéban sincs túl sok hasznos tápanyag, mégse fogom azt mondani a gyerekemnek hogy nem ehte csokit. Mindent lehet, csak mértékkel.

2010. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A kinti cicáimnak kellene valami elfogadható megoldás, ugyanis ők nagyívben leszarják hogy a szuperprémium tápból eredetileg kevesebbet kellene enni, szinte egész álló nap zabálnak, mivel ugye kinn hideg van. Nem beszélve arról, hogy a környék össszes éhenkórász macskája ide jár zabálni, amit nem tudok kivédeni, szóval ezt már nem bírom anyagilag prémium táppal. (a 7 és fél kilós Leonardo táp nem bírta 1 hónapig)

Az Orijen és az Acana (noha árban jól jönnek ki) nekünk nem vált be, mindkettőtől soványak voltak és csúnya volt a szőrük, most meg nem árt ha van ami fűti őket.

Tehát valami olcsóbbat keresnék, ami azért jobb mint a Cat Chow, de akkor lehet maradok a Happy Catnél.

2010. dec. 14. 22:31
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan. Elvégre miért hozza be a macska a megfogott egeret a házba? Hogy megmutassa, mostantól mi legyen a menü :)


Pár évtizede a macskatápgyártók is az egér elemzésével kezdték, aztán kiegyszerűsítették, míg eljutottak lényegében a kutyatáphoz. Elvégre csak olcsóbb a kutyatápot macskatápnak felcímkézni. Az állatorvosok meg elmagyarázták a megvakult macskák tulajdonosainak, hogy "hajlam", meg "születési rendellenesség".

A macskatápok története az ilyen nagy felfedezések története.

És ma már mindent tudnak a tápgyártók a macska igényeiről? (2004-es cikk a nedves tápoknál alkalmazott egyik anyag és a pajzsmirigy problémák közötti összefüggésről - máig benne lehet a pápokban):

[link]


Többet tud az a macskáról, aki csak annyit mond: "a macska egeret eszik", mint aki felmondja a tápgyártók összes tudását.

2010. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
És hát, véletlenül a csirke pont ugyanazokból az alkatrészekből áll, mint az egér. A nyers csirkés menü havi 4k/macska.
2010. dec. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó, de sem akkora darálóm, sem időm a nyers húsos etetéshez, nem beszélve arról hogy nyáron pl. ha nem eszik mg, 2 perc alatt beköpik a legyek... Egyébként sokat gondolkodtam már rajta, ha egyszer úgy alakul ki fogom próbálni.

Viszont ha már ennyire evolúciós alapon nézzük a táplálkozást, kíváncsi vagyok te mit eszel. :) Mert az embernek sem kellene szénhidrátot ennie, csupán fehérjét és zsírt. A többség mégis fogyaszt kenyeret, csokit, rizst, burgonyát, stb... Pedig szénhidrát ugyanúgy nem esszenciális tápanyag az embernek, mint ahogy a macskának sem.

2010. dec. 15. 20:35
 17/19 anonim ***** válasza:

Az idővel, és a darálóval beletrafáltál a probléma lényegébe. Ezekkel küszködöm én is. Havi 2 estém megy rá egy vacak kézidarálóval a macskakaja elkészítésre. Nyugatabbra, ahol kitalálták ezt a menüt, bezzeg nem kézzel darálgatnak...

Egyébként az is kérdés: tudsz-e naponta legalább 3-szor etetni? Ha igen, akkor a légykérdés viszont nem kérdés: a macskák megeszik majd együltő helyükben amit kiteszel eléjük, a legyek és a szomszéd macskák esélytelenek. Nálam mindenesetre hamar rájött a macsek, hogy a nyershús csak frissen finom.


Az étrendről: az ember emésztő rendszere addig nyúlt, míg mindenevő lett, a macskaféléké viszont addig rövidült, míg végül már csak a legkönnyebben emészthető élelmiszert, a nyershúst lett képes rendesen megemészteni. A szigorú húsevés alkati adottság, nem preferencia kérdése, mint az embernél - mint mindenevőnél - pl. a szénhidrát evés.

2010. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Kedves 17-es. Remélem így pár év távlatából is, hogy kikérted az állatorvos véleményét a folyamatos nyershúsos etetésről.

Nem csak férges lehet tőle a macska, de egyéb betegségeket is megkaphat. Ráadásul a nyers húsban sem taurin, sem foszfor nincsen, márpedig mindkettőre szüksége van a kis dögöknek.Gondolom csirkével, marhával eteted, legfeljebb hallal...Az egeres hozzászólókon meg nem tudom,hogy sírjak-e vagy röhögjek.

Édes istenem..

2018. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem nyersezek azóta sem, bár fontolóra vettem a dolgot allergiás cica miatt. Jelenleg 4 cicám van, és szégyenszermre mindenki Royal Canint eszik. Tudom hogy elvileg sz.r, meg hogy ebben az árban vannak sokkal jobb tápok is, de nekünk ez vált be, ezt szeretik és szépek is tőle. A nyers etetéshez mi túl sokan vagyunk, nem csak macskáim vannak, és nincs arra kapacitásom, hogy kísérletezgessek a megfelelő adagokkal, arányokkal, hogy az adott húst éppen megeszik-e vagy nem, hogy kihányják-e az egészet vagy nem.... Ettől függetlenül én nem tartom rossz dolognak, de nekem most nem való.
2018. aug. 23. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!