Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat miért nem lehet...

Pro Patria kérdése:

A macskákat miért nem lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Mindig is macskás voltam, de a macska olyan buta. Nem hallgat a nevére, nem ismeri fel a "Nem!" a "Gyere ide!" a "Engedd!" parancsokat, stb.

Hogyan kell idomítani?


2010. dec. 21. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem buta, a macska öntörvényű. Nem falkaállat.
2010. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat foglalkozol vele, érteni fogja a Nem!-et. Már a hanghordozásodból tudni fogja, hogy milyen hangulatod van. Hihetetlenül emocionális lények.

2cicás gazdi

2010. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy buta!

A macska nem kutya...

Hogy ne lehetne tanítani? Apró trükkökre simán lehet, az enyém elég sok dolgot tud. pl hazaszalad ha a konzerv doboz tetejét kattintom, magától visszahozza a kis egerét mikor eldobom.

De ha igazán idomítani akarsz, hát vegyél egy kutyát.

A macska így tökéletes, ezért is szeretjük így ahogy van.

2010. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szia! Egyszer nézz meg egy profi cirkuszi előadást! Hogy miket meg tudnak tanulni azok a perzsamacskák...
2010. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A macskákat is lehet idomítani:D

http://www.youtube.com/watch?v=HlKYtLlvRlU

2010. dec. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem trükkökre akarom megtanítani, hanem legalább annyira, hogy hallgasson a nevére, ha hívogatom és ha valamire azt mondom "nem!", akkor, abbahagyja, elengedje, otthagyja. Ilyesmi...:)
2010. dec. 21. 21:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sokmindenre megtanítottam az enyém. Hallgat a nevére, ül, gurul, pacsit ad, hozzámjön (csettintésre hívom kajálni). Sokat kell vele foglalkozni, kézből etetni mindig, jutalmazni. A nevét pl sokszor kell neki mondani. Vagy mindig (pl "gyere enni, cicus" vagy "jó cicus!" vagy "nem cicus!" - ha cicus a neve). Szerintem könnyen taníthatók, vagy én vagyok szerencsés az enyémmel.


Viszont!

Ha épp olyanja van, akkor hiába mondom a nevét, nyávog egyet, felém sem néz és továbbmegy. Ez a nyávogás összetéveszthetetlen a többitől, és azt jelenti: "hagyjál békén"... Aki ezt nem viseli el, az tartson kutyát.

2010. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amit leírtál hogy hallgasson a nevére meg a "nem" parancsra annyi az egész hogy viszonylag sokat beszélsz a macskával.

Sokszor már hülyének néztek amiatt amiért "beszélgetek" a macskámmal, de a nevére meg a nemre minden további nélkül hallgat.

Minden mást meg szerintem felesleges megtanítani neki.

Meg meglepődnél hogy egy macska nem sokkal mondhatni "butább" mint egy kutya csak teljesen más a természetük :)

2010. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A macskákat nem "nem lehet" tanítani, hanem nem kell, mert maguktól tanulnak. Az én macskám is abszolút érti és tiszteletben tartja a NEM szót, különösebb hangsúly és hangerőváltás nélkül is. Igaz, időnként "visszaszól" miatta. Neve nem igazán van, de tudja, ha őt hívom, vagy ha pl. megkérem, hogy menjen fel a székre (rámutatok), akkor felmegy. Ezen kívül segít, ha szökik a tengerimalac, felém tereli, anélkül, hogy bántaná, és azt is jelezte (szinte elmesélte nyávogásokkal és mimikával), amikor távollétünkben bejött egy másik macska (aki azóta be is költözött). Ehhez annyi kell, hogy figyeljünk rá, és törődjünk vele, biztosítsunk neki nyugodt környezetet, és legyünk mindig következetesek.
2010. dec. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Idomitani clickerrer, nevelni meg pozitiv hozzaallasal es torodessel.
2010. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!