Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találkozott-e már valaki...

Találkozott-e már valaki teknőc kandúr perzsával? Tudom hogy sokan ugy gondolják hogy nincs de ez nem így van nekem született 1. Mindenki leóltott hogy nem értek hozzá és hogy nem tudom megkülömböztetni a nemiszervét! Várom a vélaményeket

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkoztam, mert nagyon ritka. Az említett macska pedig mutáns lehet, valószínűleg a normál XY helyett rendelkezik legalább plusz 1 X kromoszómval.
2011. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a háziállat.hu egyik cikkéből másoltam ki:

"Tenyésztői körében az a mondás járja: ahhoz, hogy a kiscicák között teknőctarka is legyen, több szerencsére van szükség, mint szakértelemre! S ebben van némi igazság, hiszen - sajátos módon - a teknőctarkák szinte kizárólag nőstények. Kandúrok csak nagy ritkán születnek - és akkor is majdnem mindig sterilek, azaz nem származhatnak tőlük utódok. "

Vagyis nem azt mondja, hogy nincs ilyen, hanem hogy ritka. Ha született neked, hát örülj neki, a sok tudatlannal meg ne foglalkozz. :)

2011. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Lehetni siman lehet. Csak ritka, meg ahogy valaki irta fent "mutans".

Tartsd meg, aztan ad el jo sokert valami ritkasag gyujtonek. :P En ezt tennem. :)

2011. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszöm véleményetek! "mutáns" ez jó el nevezem mutinak:-)

Annak örülök hogy olyanok irtak akik elhiszik hogy van kandúr mert kaptam tenyésztőktől olyan levelet e-mailben hogy nem tudom megkülömböztetni a nemi sz.-t stb.

még 1 szer köszi

2011. jan. 6. 15:28
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%

Szia!


Elvileg azért nem lehetne egy kandúr teknőc, mert a macska vörös és fekete színét meghatározó gén az X kromoszómán van. Mivel a lány macskának két X is van, ezért ráfér egyszerre a vörös és a fekete is, a fiúnak viszont csak egy, ezért vagy vörös, vagy fekete. A te macskád nagyon különleges, mert XXY kromoszómái vannak. A két X miatt lehet vörös-fekete, az y miatt fiú. A tenyésztő, aki lehülyézett, nem ért a macskák színgenetikájához, kíváncsi vagyok, így hogyan tudja megtervezni az almokat.

2011. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A cicát hirdetem startaprón, és az expresszen is, de már valószínű hogy szorítunk neki helyet itthon. Megtekinthető ott.
2011. jan. 6. 20:21
 7/8 Platypus ***** válasza:
Ha elviszed kiállításra, garantált, hogy jó nagy figyelmet kap. Ezt ki lehet használni reklámcélokra.
2011. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek is teknőctarka kandúrja van. Végre-valahára remélhetőleg ivartalanítani fogja. Tulajdonképpen a sterilitás volt az az érv, ami meggyőzte hogy elvigye.


Addig mindig jött a hülye dumával hogy "miért ne lehetnének kiscicái". Aztán rájöttünk hogy azért mert valszeg kicsit mutáns (egyébként tündéri cica!!!).


Szóval megerősítem hogy van ilyen, méghozzá teknőctarka anyától lehet. Ja, ebből a szempontból mindegy hogy milyen fajta a cicus.

2011. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!