Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan adjam be a macskánknak...

Hogyan adjam be a macskánknak a féreghajtó tablettát?

Figyelt kérdés
És milyen módszerrel tisztítsam,fertőtlenítsem a cica fekhelyét?
2011. jan. 9. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy vettük rá,hogy megegye,hogy egy parizer darabba beletettük és azt adtuk neki oda.
2011. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik kezeddel határozottan fogd meg a nyakán a bőrt (ahogy a mamacica viszi a kicsinyét), és enyhén emeld meg a maccsot, hogy csak a hátsó lába legyen teljesen a földön. Ekkor egy picit kinyílik a szája. A másik kezeddel nyisd szét a száját, és rakd a gyógyszert közvetlenül a nyelve gyökerére, amilyen mélyre csak tudod! Ha a jószág harcosabb, akkor valaki segíthet neked, ő tartja a cicát az előbb leírt módon (és lefogja a mellső mancsait is, hogy ne tudjon karmolni), te pedig beadod neki a gyógyszert.


A fekhely tisztítása attól függ, milyen fekhelye van. Ha van saját takarója, azt ugyanúgy ki lehet mosni géppel, mint a ruhákat. Porszívózni is lehet. Nyáron ki lehet szivaccsal súrolni. Ha esetleg bolha van, be lehet fújni bolha elleni szerrel. Különösebb fertőtlenítésre nincsen szükség, ha a cica egészséges.


Üdv, egy cicatenyésztő

2011. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Így próbáltuk meg(2.) de nem ment. Még kicsi és nem nagyon fértünk hozzá rendesen.

Amúgy ha megfürdem akkor mennyi vízben?

2011. jan. 9. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:

húsdarabkát felvágod és a vályatba belecsúsztatod

fertőtlenítés:a cicát elcsalod pl kajával és kimosod a párnat a vagy lefújod alkoholos tisztítóval

2011. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Atlantys válasza:
Én féreghajtóból nem tabit vettem a cicámnak, hanem kolbászízű pasztát. Az sem ízlett neki, de kitoltam vele.. A lábára kentem, onnan ő maga nyalogatta le. :)
2011. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem voltatok elég határozottak a gyógyszer beadásánál. Persze az sem használ, ha közben sajnáljátok a cicát... :) Ez esetben tényleg valami kajába keverést javaslok, pl. májkrémet. (A tablettát pedig törjétek össze kés fokával, így keverjétek bele a májkrémbe.)


Fürdetésnél fontos, hogy a cica feje kint legyen a vízből, tehát max. a mellkasáig érjen a víz. Öblíteni lehet zuhannyal, de arra vigyázzatok, hogy a szemébe, fülébe ne menjen víz. A lakásban legyen jó meleg, és ha engedi, törülközés után nyugodtan lehet a szőrét hajszárítózni is. Fontos, hogy arra figyelj, hogy nehogy megégesd, ne legyen forróra állítva a hajszárító!

2011. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dugd le a torkan XD
2011. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én vettem egy gyógyszer-beadó szerkezetet. :-)) Műanyag, bele kell fogatni a gyógyszert, azzal nyomod a nyelvgyökre, így nem harapja le adott esetben az ujjad.
2011. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Most már a tarkóra kenhető cseppek formájában is lehet féreghajtót kapni (spot-on). Fenti linken is olvashatsz róla

2011. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A cica lábára kent paszta tényleg jó megoldás. Kénytelen lenyalni a kis drága, ha meg akar tisztulni.
2011. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!