Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egérragasztó az mérgező?

Az egérragasztó az mérgező?

Figyelt kérdés
Ha a macska leszedi az egérragasztóról az egeret és megeszi akkor nem lesz baja?
2011. jan. 18. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mérgező úgy mint a mérgek, csupán annyira, mint egy ragasztó. Bélfacsarodást kaphat tőle esetleg, vagy simán távozik a szervezetéből, mert nem tudja megemészteni. Én inkább nem hagynám, hogy kiegye belőle.
2011. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez olyan mintha macskakaja helyett egérragasztóval táplálnád a cicusod!
2011. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak egy erős ragasztó. Én nagyon utálom. Elvileg csóri cini belelép, és mivel nem tud tovább menni, szívrohamot kap. Elvileg. Gyakorlatilag órákon át képes visítani. Barátnőm vidéki vályogházában megtapasztaltam. Amikor bevezették, ezt tartotta a gyártó a legkíméletesebb egérfogónak, de mikor éjjel arra ébredtünk, hogy visít, és nem azonnali szívleállás végez vele, hát majdnem megsajnáltuk. Ennél a régi egérfogó is kíméletesebb volt.

Nekem szerencsém van a macskáinkkal, mert csak az eleven egeret fogja meg, és azt sem megeszi, csak megöli. A kipurcant egerekhez, madarakhoz hozzá sem nyúlnak, így nem kell félnem, hogy mérgezett, vagy bármi más kórságban kimúlt állattól bármi bajuk lehetne.

2011. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy betegagyú ember volt aki kitalálta mert az ammelyik rácsapódik az egérre sokkal kíméletesebb mint ez.
2011. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Van olyan, amelyikben méreg is van. Mert elvileg úgy "humánusabb", a vergődő egér megpróbálja magát kirágni és közben megmérgeződik. Meg kell nézni az egérragasztó csomagolását.
2011. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére van olcsó és zöld megoldás a kis sajtpusztítók ellen, ez pedig a borsmenta olaj. Ha ezt a könnyen beszerezhető folyadékot kis vattalabdákra öntjük, és a stratégiailag fontos pontokra helyezzük, véget vethetünk az egerek látogatásainak. A rágcsálók ugyanis irtóznak a menta szagától, és el fogják kerülni - mindenáron. Pár ilyen labdacs a konyhába és a kamrába és megoldottuk a problémát.
2011. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!