Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak van lelkiviláguk?...

A macskáknak van lelkiviláguk? Vagy hiányozhat nekik valaki vagy valami, vagy a megszokott környezetük?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, a macskák droid robotok szellem és ész nélkül, akiket ugyanúgy kell kezelni, mint a felhúzhtós játékokat: ahol leteszed őket, ott elkezd menetelni, tök mindegy, hol és hová megy...


-.-


Persze, hogy van lelkiviláguk, érzelmeik. A macska a helyéhez nagyon ragaszkodó állat, nehéz nekik a költözés, mert ragaszkodnak a házhoz, környékhez. Emberekkel kevésbé bondingolnak (egyénfüggő), macskatársakkal viszont nagyon össze tudnak nőni.

2011. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyelőre a két cicám közül a nagyobbik most lesz csak 3 éves, de azért nagyon szép időket töltöttünk már együtt eddig is, és bízom benne, hogy ezután is bővelkedünk a szép dolgokban. Nagyon szeretem a kis pamacsaimat, Fanni régebb óta van meg, a kis Doris csak 1 hónapja van nálunk.


Amikor elutaztam tavaly nyáron egy másfél hetes nyaralásra, nagyon ódzkodva engedtem el az akkor még egyedüli cicámat, hiszen már a gondolattól rosszul voltam, hogy ő nem érti majd, hogy hol vagyok, miért nem megyek hozzá haza. Elutazás előtt többször beszéltem neki erről, hogy egy kis ideig távol leszünk egymástól, de lesz, aki foglalkozik vele és ad neki finomakat. Ez anyukám volt, hiszen kivittem hozzájuk Fancsit, hogy szaladgálhasson egy kicsit a kertben (tanyavilág, szerencsére nem veszélyes az amúgy is félős cica számára).


A többit édesanyám elbeszélése alapján tudom: Fanni már az első este kiült a kocsibejáróhoz és türelmesen ücsörgött, az út felé nézve. Majdnem minden éjszaka kinn volt, csak reggel kéredzkedett be, mikor enni kért. Amíg benn volt a házban, borzasztóan ideges volt, nem evett túl sokat,egy kis időre belefeküdt az ágyamba, rá a párnára, aztán kiszaladt. Anyu elmondása szerint olyan volt mint egy idegbeteg. :(


A hazaérkezésünkkor már elég késő volt, de kimentem érte, és elmondhatatlan örömmel öleltem magamhoz hűséges cicácskámat. Annyira, de annyira hiányzott! Bármilyen feledhetetlen nyaralás is volt, a cica minden nap eszembe jutott és gondolatban sok-sok puszikát küldtem a kis fejecskére, és üzentem neki, hogy vigyázzon magára, nemsokára újra találkozunk.


Kicsit hosszú lettem. Ez engem nagyon mélyen érintett. Idén biztosan nem fogok elmenni egy hétnél tovább tartó nyaralásra, elég lesz 3-4 nap, mivel mostmár két cicóm van, dupla olyan szomorú lennék nélkülük. :)


Fanni

2011. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne. Az én cicámnak pl. rémálom volt a költözés, első éjjel sírva szaladgált ide-oda, kereste a megszokott helyét és három napig nem evett, nem ivott, csak elbújt valahová.
2011. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Néha ül veled szemben, annyira megindító, kedves, olyan érzelmesen néz rád, hogy az már majdnem megrémít, mert lehetetlen elhinned, hogy nincs e tekintet mögött lélek"
2011. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!