Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy epilepsziás?

Lehet, hogy epilepsziás?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lánycicám. Tegnap jött hozzánk egy másik cica, vele egy idős. Volt fújás, morgás, de ennyi. Amikor az új cica befeküdt a lábam mellé az ágyban, az én cicám nagyon ideges lett, majd izomrángásai voltak, kilógott a nyelve és úgy csinált mintha hányt volna. Persze egyből megpróbáltam segíteni neki. Pár perc múlva ugyanez előjött, csak rángás nélkül, akkor habosat hányt. Utána abbamaradt. Ma visszaviszem az új cicát, aztán mi meg az állatorvoshoz megyünk. Lehetett ez epilepszia? Ilyet még soha nem csinált.
2011. jan. 29. 10:27
 1/3 anonim válasza:

Szia,


Szerintem a cicadnak a folyamatos stressz miatt ( amit az uj cica allando jelenlete okozott) a cukorszintjevel lehetett a baj.

A legjobb amit tehetsz hogy elviszed allatorvoshoz es mindent elmeselsz. Azt is hogy aznap mit es mikor kapott enni, volt e wc-n esetleg elszinezodott-e a vizelete?

Ird meg hogy van..

Jobbulast!

2011. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, nem hiszem, hogy epilepszia, akkor szrintem magàn kìvûl lett volna, vagy maga alà pisil, stb... az én 9 hònapos lànycicàm akkor csinàlt hasonlòt, amikor magunkkal vittûk egy hétre a pàrom szûleihez és az ottani cica nem fogadta kônnyen... Bàr az ottani cica egy 4-5 hònapos kandùr volt, aki ìgy is legalàbb màsfélszer akkora mint a miénk :) Kellett egy hét, hogy 1 méteres kôrbe engedje magàhoz a fiùt.. na de nem is ez a lényeg, hanem hogy az idegtôl volt ràngàs, hànyàs, stb... De ha nagyon aggòdsz, akkor menj orvoshoz vele, màr csak a nyugalmatokért is megéri...


Visszatérve, kôvetkezô alkalommal 2 hetet tôltôtt ott a cica, abbòl eggyet teljesen nélkûlûnk, mire mi vissza értûnk a mésodik hétre màr pajtiztak, azt nem ìrtad, hogy mi céllal kerûlt oda a màsik cica, de ha tesònak, akkor adj nekik tôbb idôt, biztos megszokjàk egymàst, persze oda kell figyelni...


Kitartàs, majd ìrd meg mi tortént!!

2011. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tesónak jött a cica, de már el is vittük. Lehet, hogy túlreagálom, de jobb a biztonság. Már jól van amugy a mienk, azt mondta az orvos, hogy ha még egyszer előjön, akkor valószínűleg epilepszia, és kell neki gyógyszer. De ha többé, nem jön elő, lehetett csak az idegesség miatt. Veszek neki speciális tápot, és remélem többé nem fordul ilyen elő! :)
2011. jan. 29. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!