Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legszebb emléked a...

Ikszdé xD kérdése:

Mi a legszebb emléked a cicusoddal? Hány cicád volt eddig?

Figyelt kérdés
Lehet vicces is, de lehet komoly is :)
2011. febr. 4. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legszebb élményem mikor megellett a macskám és szoptak a kicsik és túl sok született és az egyik a legkisebb, legbénább nem fért oda, ekkor én megfogtam a csecst és kistálba belefejtem, hogy a kis macska is tudjon enni. Szegény kis Arthur még ma is megvan és már megnőtt. Szép pillanat volt.
2011. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár macskám volt, de eddig még csak kettő benti. A kintiek sajnos nem élnek hosszú életet, meret főút mellett lakunk.

A bentiek 5-és 6 évesek.

Az idősebbik macskám elég magának való, olyan agresszív természetű. Most nagyon elkellett gondolkodnom, hogy milyen kedves dolgot csinált eddig irányomban.

Az jutott eszemben, amikor a kanapén ültem pár éve, és elkezdtem hangosan énekelni, mire ő odaült a kanapé háttámlája felé, és elkezdte a mancsával böködni a vállamat, miközben hangosan nyávogott. Most vagy azt akarta mondani, hogy hagyd abba, mert szétmegy a fejem a hamis hangodtól, vagy csak nem tudta miért csinálom ezt! Érdekes volt. És még valami. Ált. nagyívben sz.rik a világra, csak a kaja érdekli, csak akkor simogathatom meg, ha ő jön oda hozzám, de amikor sírok, zokogok, akkor rohan, hogy megvígasztaljon. Nyomja a kis fejét az arcomhoz. Ilyenkor, mintha egy teljesen másik macska lenne, olyan akinek van szíve!

2011. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most 3 cicám van :)

kiskoromban kb 5 cicám volt (mindig egyesével)

Sok szép emlékem van (vannak szomórúak is), nem tudnék egyet kiemelni.

2011. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy macskám akit nagyon nagyon szerettem, Picinek hívták. Kerti macska volt, csak az előszobába jöhetett be, nagyon szeretett ott a cipős szekrényen heverészni. Egyik nap is éppen bent volt, a bejárati ajtó be volt zárva, én a tévét néztem a nappaliban. Elkezdett nyávogni a macska, hogy ki akar menni, ilyenkor ki kellett engedni. Nekem nem volt kedvem felkelni, úgyhogy nem foglalkoztam vele (9 éves voltam ekkor és épp kedvenc rajzfilmem ment). Nyávogott és nyávogott hosszú percekig, majd hirtelen csend lett és azt vettem észre, hogy Pici nagy dühödten becsörtet a nappaliba, ahová pedig tudja, hogy nem szabad bejönni, felugrik az ablakpárkányra, onnan még egy sértődött pillantást vet rám, majd kiugrik a nyitott ablakon. A mai napig nem tudom, honnan tudta, hogy ott nyitva van az ablak. Meg az a felháborodottság. :D
2011. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nekem nincs cicám, de egy tavaly novemberi legszebb cicás élményem van. Ismeretlen cicával:


Azt mondják, hogy a mai macskák már nem tudnak egeret fogni. Na ez nem igaz!

Én láttam Budán egy zöld területen (nem utcák közt) egy macsekot elfutni mellettem. Az tűnt fel, hogy nagyon gyorsan szalad és nem miattam, rám sem hederített. Aztán sétálok tovább, s egyszer csak jön szembe komótosan a macska, SZÁJÁBAN EGY EGÉRREL! Akkor sem foglalkozott velem, csak elment mellettem, így jól megfigyelhettem.

Bizony ha kell, tudnak egeret fogni! Jól is laknak és az egereket is eltűntetik, csúcs!

2011. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kinti cicáim, már olyan 4-5 hónaposak voltak, amikor elkezdték hordani az egereket a küszöb elé.(anyjuk jó tanár volt) Gondolom hálából a rendszeres étkezésekért, mert sosem ették meg őket. Vicceltem is a párommal, hogy az egyiket neki rántom ki vacsorára, a másikat magamnak!
2011. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg gyerekek voltunk mindig kinnti cicánk voltak, a nagyja kandúr volt és az átlag életkoruk 2-3 év...és volt vagy 15 macskánk. Mindig lett velük valami. Eltűntek, elűtötte őket a kocsi stb. De aztán egyszer katunk egy félperzsa cicát. Nagyon szép volt. Kis tömött bundás a pofija rövidebb volt mint egy átlag cicának. Nőstény cica volt és rengeteg kicsinye született, voltak hosszú szőrű cicák is köztük. Mindig minden kicsinek találtunk gazdit. Akkoriban még nem engedhettük meg magunknak, hogy oltassuk a cicákat. Aztán egy nap ez a cica nagyon beeg lett... :( Az egész család megsíratta, mert szeretett minket, de legfőképp a hugomat ő is hozzott mindig egeret, madarat mint itt írták néhányan. Aztán leukémiában elpusztult.

Akkoriban adták a TV-ben az ' Úton hazafelé...' című filmet, amiben 2 kutya meg egy himalájai perzsa szerepel. Tesóm nagyon szomorú volt, de már többször láttuk ezt a filmet és mindig mondta, hogy menyire szeretne egy ilyen cicát. Na akkor felkerekedett a család és egy jó nevű tenyésztőtől vettünk egy cicát. Kicsit furcsa volt, hogy eddig csak kinnti cicák voltak, most pedig bennt tartottuk a cicákat. Ezt a szüleimnek volt a legnehezebb megszokni, mivel viéken laktak és ott nem volt divat a macska lakásban tartása.

Ennek a vételnek több mint 5 éve :) Azóta én is külön költöztem és tavaly nyáronb megérkezett hozzánk is egy cicalány ugyanabból a tenyészetből és azóta imádom ezt a fajtát <3... mindig velem van a cica, ma reggel is arra kelltem, hogy a hasamon fekszik keresztben és úgy horpaszt :))))

Gondolkoztam én is a tenyésztésen, de elég sok a rosszindulatú tenyésztő itthon akiktől próbáltam szebb kandúrt venni így lemondtam erről a dologról...

2011. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a 2. válaszadó!

Hát most elszégyeltem magamat, mert elfelejtettem egy fontos dolgot a szép emlékek közül. Az én kis vadmacskám annak ellenére, hogy sokszor pokróc modora van, tényleg nagyon együttérző tud lenni.

Magas vérnyomással küzdök. Gyógyszer nélkül maradtam hétvégére.Ha hidegfront van, az gyakorlatilag meg is ölhet. Szédülök, hányingerem van, gyorsabban ver a szívem, forog velem a világ. Egy ilyen estén történt, hogy egyedül voltam otthon, és komolyan attól tartottam, hogy meghalok. Vártam a páromat, hogy hazajöjjön, és kihívja az orvost. Olyan rosszul voltam, hogy a telefonért sem voltam képes átmenni a másik szobába.

A macskám odajött, ráült a mellkasomra, és hangosan nyávogott. Érezte, hogy baj van. Nem tágított mellőlem egy percre sem. Egyébként ritkán nyávog. NEm az a hangoskodó fajta.

2011. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!