Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy zajlik egy kandúr ivartal...

Hogy zajlik egy kandúr ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás előtt vagyunk és szeretném tudni,hogy mire kell odafigyelnem,hogy csinálja az állatorvos,milyen komplikációk léphetnek fel,mik a hatásai,folytatja-e a jelölgetést a herélés után is, szóval mindent amit lehet. :)

Tapasztalatok is jöhetnek olyanoktól akik már túl vannak rajta,nagyon megköszönném :)


2011. febr. 13. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Tapasztalattal még nem tudok szolgálni, mert nekünk van még pár hónap az ivartalanításig.:)

2011. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ez a link nagyon hasznos volt, köszi szépen :D

hát remélem a jelölgetési "hajlam" nem marad meg a cicánál...9 hónapos,remélem nem lesz túl késő :S

2011. febr. 13. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2011. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én cicám egy kicsit már korosabb volt 9 hónapnál, így néha néha észre veszem, hogy jelöli a területét, viszont a lakásban már nem, csak kint az udvaron bokrokon!


Mikor vittem, akkor azon a napon nem szabadott neki adnom ételt-italt, a hányás elkerülése végett.

hárman fogtuk le az injekciónál, meg volt szeppenve, szegénykém bepisilt ijedtében, de addig a karomban volt, amíg el nem kábult teljesen.Utána elvették tőlem,hátára feltették, kikötözték a végtagjait és amit még láthattam az az volt, hogy a golyszijáról a szőrt elkezdte letépkedni, utána ki kellett mennem.De alig léptem ki az ajtón, egy cigit nem tudtam teljesen elszívni, már szóltak is, hogy készen vagyunk, mehetünk haza.Az ivartalanítással egy időben a pofiján a sebet is lefertőtlenítette, amit a verekedés folytán szedett össze, csak az került 4500 ft-ba és egy altatás alatt ivartalanítást is kértem, hogy még 1x ne tegyem ilyen ingernek ki szegénykémet, így az összes került a heti antibiotikumával együtt 9500 ft-ba.Antibiotikumot a tályog miatt szedett.


A lány cicám,előtte lett ivartalanítva fél évvel, ő nem tudott megfialni és a kölykei sem maradtak meg, őt 14 ezer ft-ért ivartalanították.


Lábadozás volt nehéz számomra, mert este értünk haza és mire ébredezni kezdett, hajnalban valamikor kóválygott össze vissza, mindent össze pisilt.érdemes olyan helyen elhelyezni ilyenkor, hogyha ébredezik, ne tudjon leesni sehonnan, mert ilyenkor veri magát a földhöz is, az enyém hatalmasakat puffant, amikor próbálgatta már a menést.Érdemes venni neki gallért, hogy ne nyalogassa majd a sebét!

2011. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez elég durván hangzott :S remélem nem lesz ennyire szörnyű.

Az enyémnek is van egy sebe a hátán,(szegény találkozott a kávéfőzővel) de szépen gyógyul neki.Arra várunk,hogy begyógyuljon,utána visszük ivartalanítani.

Köszi a választ! :)

2011. febr. 13. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
utolsónak: éppen az a jó hogyha nyalogatja a sebet, mert sokkal gyorsabban gyógyul. akkor kellene a gallér, (vagy tölcsér) ha össze lenne varrva a seb. de mivel a sebet nem varják össze, sokkal gyorsabban gyógyul ha nyalogatja.
2011. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aham, én inkább az orvosomra hallgattam, ki szerint téves elmélet az, hogy jobban gyógyulna a seb, ha nyalogatja, mellesleg a lány macskám tépte a varratát!

Szerintem meg azért van rajta fertőtlenítő, hogy fertőtlenítse, ha nem kellene rá, akkor akár a nyalogatásával is fertőtleníthetné nem?!


[link]

olvasd el a száj és fogak címszót!Míg te a gennyes sebre gondolsz, aminek jó, én a műtétire, aminek nem jó!!!!

2011. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A mi állatorvosunk szerint nem kell rá gallér,és ne felejtsük el,hogy itt kandúrról és nem nőstényről van szó!

Amúgy köszi a válaszokat

2011. febr. 14. 17:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, műtéti seb van ha kandúr, ha nőstény, akkor is!Én raktam rá biztos ami biztos alapon, mert az orvos kérte.
2011. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az én macskámnak semmi baja nem volt, mert nyalogatta
2011. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!