Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskaalommal?

Mit csináljak a macskaalommal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy buta kérdés, de két hete van cicám és nem sikerül jól kezelnem a macskaalmot, konkrétan büdös. Elvileg össze kéne csomósodnia, de nem teszi. Naponta meg csak nem szeretnék teljesen új almot venni.

Hogy kell jól használni? Köszönöm.


2011. márc. 18. 09:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen fajta az alom. Szilikonosat vegyél. Szerintem.
2011. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Először is: ilyen almot ne vegyél többet :-)


Vannak ezek a kis alomlapátok, ezzel szedd ki mindennap a termést. Persze mivel nem csomósodik, így a pisit nehéz, de azért megoldható.


Legközelebb, ha teheted szilikátos macskaalmot vegyél. Ez sem csomósodik, de tökéletesen magában tartja a szagokat és elég havonta 1x teljesen lecserélni.

2011. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Jól irta az előző, minden nap szedd ki belőle kislapáttal a már koszos részt. Ezenkivül bár nem olcsó lehet kapni szagtalanitó hintőport, ha ezzel beszórod kevésbé lesz szagos. De azért teljesen szagtalan szerintem soha nem lesz.
2011. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elkaparja. Tehát a kakit ki tudom szedni, de a pisit nem, mert ahhoz Hamupipőke stílusban kéne kiválogatnom a nedves darabokat és ööö... szeretem a cicám meg minden, de ehhez azért nincs gusztusom :D

Ez a szilikonos alom tényleg jó egy hónapig? És nem sárgul be idővel?

2011. márc. 18. 09:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Cirmi nevű macskaalmot szoktam venni és azonnal csomósodik, szóval ha elvégezte a dolgát, azonnal gyakorlatilag egy darabban kilehet venni egy kis lapáttal.
2011. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

De besárgul, mivel magába szívja a pisit. Ebből is érdemes azért valamennyire kiszedni a nagyon pisis részeket, de teljesen elég havi egyszer lecserélni.

Ja, és sokat segít még, ha fedett, lengőajtós alomtálcát használsz.

2011. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem is a Cirmi vált be! Olcsó nagyon, de tökéletes! Ezen kívül, bár viccesen hangzik, de a Coop-os macskaalom is kitűnő a kavicsos fajták közül! A szilikon macskaalom aranyárban van, és azért lehet jó kavicsosat kifogni! Nekem tökéletesen szagtalanított is a kettő, de rá lehet segíteni szagtalanító spray-vel, amit állatkellékboltban lehet venni, és az alomra kell fújni. Persze a kakit azért ildomos azonnal kitakarítani, de annak is csak egy idő után van szaga benne. A pisinek meg még sose éreztem, még a felnőtt macskáim esetében sem.
2011. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Fressnapf-os Multifit Biofresh illetve az Aldis Shah almok szintén nagyon jó csomósodók. Utóbbi az olcsóbb.
2011. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mi a LIDL-ben vesszük az almot, 700 Ft-ba kerül 10 kg, ez a fajta jól csomósodik a pisitől. A szilikonosat nem engedhetjük meg anyagilag, mert 3 db igen szép méretes macskánk van, akik elég sokat ürítenek naponta. Az alom tisztítását először a rácsos lapáttal végezzük, azzal kiszedjük a kaksit. Utána meg kell dönteni a tálcát egyik, majd másik oldalra, a nem pisis rész átgurul az egyik felébe, a pisis letapadt és összecsomósodott rész a sima lapáttal ki lehet szedni. Ha kell, pótoljuk az almot.

Ja, korábban elég büdöske volt az alom, de vettem egy "macska WC"-t és azóta teljesen rendben van a dolog.

Pl. [link]

2011. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én az Aldiban veszem a macskaalmot (Shah) és teljesen meg vagyok elégedve. Jól csomósodik.

A szilikonos alomról lebeszélnélek, nekünk nem vált be.

2011. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!