Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál mik a szülés előjelei?

Macskáknál mik a szülés előjelei?

Figyelt kérdés
Befogadott cicánk van,nem tudom mikor "esett meg a dolog".Jó nagy pocakja volt, a kisdrágámnak.Aztán tegnap rózsaszínes folyás jött belőle.Nem sok,de több helyen észrevettem a lakásban,olyan volt mint amikor tűzel, csak sokkal világosabb, nyálkásabb.Lement a pocakja,épp hogy látszik rajta valami. Azóta se történik semmi! Van valakinek tapasztalata, hogy mikorra várhatom az apróságokat?
2011. márc. 24. 07:52
 1/10 anonim válasza:
abbol veszed észre hogy a cica nagyon keresi a helyet, nagyon mászkál és elkezd nyávogni. De szerintem így már nincs sok ideje:)
2011. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a "szűlőszoba" megvan azzal nincs baj, bár volt rá példa, hogy a ruhásszekrényből bújt elő. Csak kezdő cicásként azt hittem a "folyás" már a kezdetét jelzi, de azóta olyan mintha nem is lenne terhes! Furcsának még azt tartom, hogy az óriási pocakja eltűnt!Van neki hasa, de fele akkora
2011. márc. 24. 08:23
 3/10 anonim ***** válasza:
próbálj neki egy eldugott kis sarokban,ahol biztonságban érezheti magát készíteni egy vackot...
2011. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
körbenéztem a neten én is, elolvastam mindent amit találtam, megnéztem a videókat, de arra ami nálunk van arra nem találtam semmit!
2011. márc. 24. 08:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyet nem láttam még. 20 éve vannak macskáink, mind kerti, szóval minden évben van 1-2 alom. Ilyenkor rendszeresen a szekrényből szedjük ki a 'luficicát', vagy a szennyestartóból...

Ha eljön az idő nyávog, mászkál, keres nagyon, kivéve ha előzőleg jó helyet talált, mert akkor csak simán befekszik oda és vár. Ha megindult a szülés, magunk is berakhatjuk egy tágas, bélelt dobozba, ilyenkor már nem fogja otthagyni. A fontos hogy nyugodt helyen legyen a doboz, nagy legyen és oldalról nyitott, ne felülről. Az ilyenbe maguktól be szoktak vackolni. Ha régóta jó viszonyban vagyunk a macskával, akkor nem szokta zavarni ha jelen vagyunk közben, de újonnan befogadott macskát ilyenkor hagyjunk egyedül. A kismacskákat az első két hétben ne fogjuk meg, ne vegyük ki, ne cirógassuk a dobozukban egyrészt mert még úgysem fogják értékelni, másrészt a szagunkat rajtuk hagyjuk és az anyamacska idegennek tekintheti.

Macskáknál igazából, semmiben sem lehetünk mindig biztosak. A helyetekben orvoshoz vinném, mert nagyon valószínű hogy nincs baj, de ha mégis és elpusztultak a kismacskák, annak hullamérgezés lesz a vége. Azon meg a doki sem segíthet később.

2011. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A macskák NEM szülnek,hanem ellenek. De ha nincs pocakja,akkor lehet,hogy már valahol megellett! Akárhol találhatott jó helyet magának erre.
2011. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Még mindig ne születtek meg a cicák. Annyi változás azonban van, hogy az eddigiekhez képest sokat nyávog, és bújós lett.

A kislányomhoz fekszik amikor ő ledől és a nyakára teszi a fejét.Eddig ilyet sohasem tett.

2011. márc. 24. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkór sokkal több törődést igényel a cica nem véletlen,hogy bújós lett.Az ellés előjelei ha sokat nyávog és keresi a helyet,ha megtalálta a neki megfelelőt akkor oda lefekszik és nemhaggya abba a nyávogást és ha elfolyik a magzatvíz akkor már megindult az ellés,viszont ha kisebb lett a pocakja akkor lehet,hogy már valahova lebabázott.:)
2011. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló.nem hiszem hogy leszült volna, a lakásból nem ment ki.A fürdőben vagy a nappaliban volt eddig,és ott nem találtam erre utaló jeleket.befekszik a helyére és hanyat dobja magát simogatom a pocakját és érzem hogy van ott valami!Várunk még, majd meglátjuk
2011. márc. 24. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!