Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perfeckt Fit macskaeledelről...

Perfeckt Fit macskaeledelről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek szeretik!
2011. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A perfect fit a whiskas gyártója készíti, kicsit jobb minőség mint az. Bár annál nem nehéz jobbat készíteni csak jó a marketingje. Sokkal kiegyensúlyozotabb táplálkozást biztosít a macska számára. természetesen pénztárca függő milyenállateledelt tud az ember megengedi magának. A perfect árát nemtudom, de rosszat biztos nem teszel vele a cicának. mi kaptunk anno egy kis mintát belölük és izlett a cicónak.
2011. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Perfecttel etetem a cicámat, és nagyon szereti. Előtte olyan kis husi volt, most viszont szép izmos cica. Azt nem tudom, hogy ettől a táptól-e.
2011. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Igen, ez érdekes, nekem csak Whiskas-t eszik a cicám (fiú macsek), egyszer próbáltuk a Perfeckt Fit-et, de meglepő módon azt nem ette meg. Bár lehet, hogy rossz ízt választottam...? Nem tudom.

Viszont a Whiskas-ban nagyon jó tápanyagok vannak, az állatorvos azt mondta, bámulatosan szép macskám van, ritka az ilyen, csupa izom és gyönyörű a bundája :-)

2011. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Whiskasban jó tápanyagok vannak??? Ezt eddig itt még senkitől em hallottam! :D Ha megnézed az összetevőit, akkor nem gondolom hogy egy 4%-os hústartalmú, gabonás meg mit tudom én milyen ízfokozókkal telenyomott kaja olyan hú de jó :) A macskáknak nincs is szükségük gabonára... ők ragadozók. Ha megnézel esetleg egy Royal Canint abban nincs gabona sem, és semmi E vagy ízfokózó és sokkal kevesebb is elég belőle.

Válasz a kérdésre:

A Perfect Fit valamivel jobb mnt a whiskas 24-26 %-os hústartalommal. Én ezt jobban ajánlom mint a többit, mert úgy gondolom, hogy ez a nem olyan gazdag embereknek is megvehető táp és nem szennyet eszik a cica.

2011. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

A jó macskakaja olyan, hogy ha bottal megpiszkálod, elszalad.


Ilyet nem kapsz a boltban, de azért vannak fokozatok. Létezik pár olyan táp, amit valódi húsból, minimális hőkezeléssel, a természetes tápanyagokat minél inkább megtartva gyártanak, kerülve a növényi anyagokat.

No, a perfect fit az nem ilyen. Ahogy nézem, a másik véglet: maximális sterilizálás (mindenféle "hús" belefér), utánvitaminozás, jó sok olcsó, növényi fehérje.

Lehet, hogy szeretni fogja a macskád (ha pont olyan ízfokozó van benne, amire bukik), lehet az is, hogy jól fog kinézni tőle, mert végülis minden olyan tápanyagot tartalmaz (legfeljebb szintetikus, denaturált formában), amiről ma úgy tudjuk, hogy kell.

De túl sok olyan "macska civilizációs betegség" van manapság, aminek nem tudjuk a kiváltó okát. Bélgyulladás, diabetesz, húgykő és társai.

Fontold meg, hogy inkább valami természetesebbet etess. Némelyik még olcsóbb is, mint a marketing csinálta "prémium" tápok.

2011. ápr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Volna itt még más is: a nagy, tradicionális "főzzük szét a dögöt" gyártók sorban buknak el azzal, hogy mérgező/súlyosan egészségkárosító macskatápot tolnak ki a gyárkapun.

Az amerikai fogyasztóvédelmi hatóság weblapján megtalálod az érintett márkák listáját:

[link]


Szerintem, ha jót akarsz a macskákat, ezeket a tápokat ne vásárolj, mert a minőségbiztosításuk a lehető legdurvábban leszerepelt. (Ne tévesszen meg, hogy a Perfect Fit nincs köztük, a gyártója a Mars Inc. számos más márkával szerepel).

Szóval: keresd a "nagy hiányzót". Na jó, elárulom: Orijen, Acana. Ők még nem mérgeztek táppal macskát.

2011. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
a whiskas minden cask nem jó száraztáp. A valóban jó tápok az Orijen és a Royal cannin..whiskas olyan mintha a tesco saját márkád vennéd meg a prémium minőség helyett..A macskáknak nagyon fontosak az ásványianyagok és vitaminok és a fehérjék. A whiskasban nézd emg mennyi van..és teletömik az ilyen olcsó tápokat gabonával amire aztán nagyon nincs szükségük a macsekoknak.
2011. ápr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8:41 vagyok: a royal cannin-nál azonban meg kell említeni hogy igaz elég jól eltusolták itthon, de kökeményen benne voltak a melanin-botrányban, mert kinából származó adalékanyagokat tettek a tápokba ami evvel a vegyszerrel volt szennyezve és sok állat kapot mérgezést. Szóval ha alegjobbat akarod adni a cicádnak akkor Orijen, évek óta ők nyerik meg a világ legjobb száraztápja díjat. 80%os fehérjetartalmukkal elsöpörnek mindenkit. Az én cicóm megeszi, ha éppen nincs kedve kap rá egy kis alutasakos szószt, onnantól nincs kérdés:)De ez nálunk már sszáraztápnál is igy van.
2011. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én cicám nem szereti az Orijent :S Én is azzal próbálkoztam először. De annak olyan magas a fehérje tartalma, meg sok benne a gyógynövény ( ami persze nem rossz:)), de az én cicóm nem ette... Így most átáltunk a Royal Caninra mit sokkal jobban szeretnek a cicáim.

Én Orijant akartam, de nem én döntöttem :))))

2011. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!