Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sterilised táp helyett...

A sterilised táp helyett nincs valami, pl cseppek, amik egy másik tápba keverve megakadályozzák a húgykövesedést?

Figyelt kérdés
Amúgy ez azért érdekel, mert a cicám még kicsike, és ebben az esetben lehet, h adnám még neki a junior tápot, vmivel ami megakadályozza a húgykövesedést, de ha nincs ilyen lehetőség, akkor pedig természetesen sterilised-ot fog kapni.
2011. máj. 11. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A húgykövesedés tudtommal főleg az ivartalanított cicákat sújtja, a tied is ivartalanított?

mert ha nem, addig sztem nem kell mással helyettesítened. A dokiknál kapható RC Young Male/Young Female is csak az ivartalanítás után adható, addig junior tápot szokás adni.

2011. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ivartalanított, nem írtam oda, bocsánat. Ivartalanított 6 hónapos cicáról van szó.
2011. máj. 11. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem többen is azt mnodták (orvosok, állatvédelmisek, veterán macskások) hogy fiatal állatoknál nem kell a hugykőtől félni. Amúgy létezik olyan tabletta ami savanyítja a vizeletet, az pont erre lett kitalálva, de én nem adnék neki 1 éves kor alatt ilyesmit, felesleges.
2011. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. máj. 11. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Paszta formában is kapható ilyen készítmény.
2011. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. máj. 11. 18:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal korban is kialakulhat, az én cicámnak már 6 hónapos korában kialakult ez a betegség. De: amíg nincs tünet, nincs kimutatva hogy ilyen betegsége van, nem kell adni neki semmi erre való szert, mert ahhoz először azt kell tudni, milyen fajta kövei vannak. Attól függ hogy mivel kell kezelni, különben többet árthat, mint amenyit használ.
2011. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
okok akkor nem adok. De mik a tünetei ennek a betegségen, mert akkor árgus szemekkel fogom figyelni :)
2011. máj. 11. 21:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyakran jár az alomra, vagy inkább máshová próbál pisilni, esetleg közben keservesen nyávog, a legfeltűnőbb a véres vizelet.
2011. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én inkább amellett vagyok, hogy előzzük meg a húgykövességet, ne a tüneteket figyeljük, mert amikor azok jelentkeznek, akkor már súlyossá válhat a betegség. Sajnos hallottam már egyik kollégám 14 hónapos cicájának sztoriját, nála hamar előjött a betegség és iszonyat pénzekért hordták infúzióra, ami az állatnak se egy leányálom.

Mindenképpen ivartalanított cicáknak való tápot kapjon a cica, így a gazdi is megnyugodhat.

2011. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!