Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen vesekímélő macskaeledel...

Milyen vesekímélő macskaeledelek vannak? (Vagy azt forgalmazó cégek, márkák)

Figyelt kérdés

A macskámat már két hete vizsgálják az orvosok. Levertség, étványtalanság jellemzi, és mintha egy csomó is lenne a hasában. Az első orvos mérgezésre tippelt, a második FIP-re, de még várjuk a vérvétel eredményét. Egy része már megjött egyébként, és máj illetve vese problémákra utal.

Addig is viszont szüségünk lenne olyan macskaeledelre, ami kíméli a veséjét, mert az orvos egyelőre még nem tudott mondani ilyet.


2011. máj. 14. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Whiskas,Kitekat ez a két legjobb de JUNIOR-t vegyetek belőle!
2011. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a Whiskas meg a Kitekat a 4%-os hústartalmával meg a többi adalékanyagával. Szinte méreg a cicának.

Én a premiumos tápokat ajánlom, purina one, van a sterilcates eledelük, ami ivartalanított macskáknak van, de szerintem hasonló a hatása. :)

2011. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A mi macskánk vesebeteg, az állatorvos szerint a fehérdejús táplálkozás nem tesz neki jót. Viszont ha nálatok is ez áll fent, akkor a Junior kaják nem jók, hiszen a kölyköknek sok fehérjére van szükség, tehát azok különösen sok fehérjét tartalmaznak. Kérdezz rá a dokinál, hogy a fehérjével mi a helyzet, szabad-e. Ennek fényében a mi macskánk az állatorvosi rendelőkben kapható fehér zacskós macskaeledelt eszi, azt hiszem, Eukanuba a cég.

Remélem, segítettem :)

2011. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Vese kímélő lenne bármely megbízható gyártó bármely nedves tápja.

De megbízható gyártót csak egyet ismerek, ők meg nem gyártanak, csak szárazat...

2011. máj. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A hills-nek vannak gyógy tápjai, illetve a royal canin-nak van sterilised, ami a húgy savasságát szabályozza, de a fressnapf-ban is van gyógytápos márka


[link]


Egy a lényeg: NE WHISKAS, FRISKIES...stb. Azt az állatorvos nekem már az ivartalanítás után megtiltotta!!! Hulladék mind.

2011. máj. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem amikor beteg volt a cicám azt mondta az orvos hogy Eukabana vagy Whiskas.
2011. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kutya harapást a szőrivel kell gyógyítani mi? Mekkora egy sarlatán lehet...
2011. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A cicámnak veseelégtelensége volt. Az utolsó napokban egy speciális, kifejezetten erre a célra kifejlesztett Royal Canin tápot próbáltunk etetni vele. (Nagyon beteg volt, nem sikerült megmenteni :'( )
2011. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a mienket is el kell altatni valószínűleg. A vérvétel szerint annak az értéknek, amely normális lenne a vesénél, a 10x-rese jött ki Cicókánál, de még várunk két napot az új vérvételre, mert 1 hét alatt változhatott a helyzet.

Egyébként szegény csak néz ki a fejéből, teljesen lefogyott, mozogni is alig tud, bár az az érdekes, hogy néha magához tér, és majdnem olyan, mintha semmi baja nem lenne. Hát sokáig már nem fogjuk azért hagyni, hogy így szenvedjen.

A kérdés így már nem aktuális, de köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

2011. máj. 18. 12:01
 10/10 anonim ***** válasza:
:(((( Sajnálom
2011. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!