Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik tápot vegyem a cicámnak...

Melyik tápot vegyem a cicámnak? Royal vs. Akana

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ki melyiket tartja jobbnak és miért?
2011. máj. 16. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elvileg az Acana jobb (60% friss hús!), de ha pl specifikus dolog kell, mondjuk sterilised táp, v antihairball controll táp, akkor royal canin.

Amúgy az enyém a royalt jobban szereti :)

2011. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem kell spéci táp, minden O.K, 2 éves a cica.

Árban van lényeges eltérés?

2011. máj. 16. 22:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Van. Azonos kiszerelésben a friss húsból készült acana jóval olcsóbb. Náluk nem a marketing költségek teszik ki az ár nagyobbik részét, hanem az alapanyag.
2011. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindekettőnél azt tudom mondani h vedd kimérve magán állateledel boltokban v nagy kiszerelésben, és akkor pl nincs is nagy eltérés. De ha ivartalanított a cica az acana nem biztos h a legjobb, azért mondom ezt mert nem akarom ajánlani mert nem tudom, h ténylegesen rosszat tesz-e de ivartalanított cicának jobb ha sterilised tápot adsz.

Ellenben ha vki tud róla h az acana jó ivartalanított cicáknak az szóljon, mert szívesebben adnám én is azt a fent említett okokból.

2011. máj. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyémek alig ették a RC-t, még jó,hogy csak próbára keveset vettem.
2011. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, ivartalanított.


Most teljesen összezavarodtam, mert tegnap olvastam egy érdekes cikket, most aztán nem tudom, a táp a jobb, vagy a házikoszt?!

Mindjárt másolom.

2011. máj. 17. 17:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Még véletlenül sem találom:((

Az volt benne, hogy a húst mindig főzve(!) kell adni neki és körettel(!) fele-fele arányban, pl. rizzsel stb. Szóval egy csomó ellentmondásos dolog.

Még keresgélek.

2011. máj. 17. 17:33
 8/13 A kérdező kommentje:

A felnőtt macska kétszer eszik egy nap.

"− Ne legyen előtte semmilyen étel folyamatosan!

− A kandúroknak különösen nem javasolt a száraz táp etetése, mert hosszú, vékony húgycsövüket könnyen elzárja a húgyhólyaghomok.



Ha konzerveleséget kap az állat, javasolt legalább egy kiskanálnyi házi köretet hozzákeverni (pl.: főzelék, rizs, tészta), hogy szokja az ízét a cica. Némely cica annyira hozzá tud ugyanis szokni egy bizonyos ízhez, hogy utóbb már semmi mást nem hajlandó elfogadni.



Ha időnk és kedvünk engedi, megpróbálkozhatunk a teljesen házi koszt alapú etetéssel, hiszen ez lenne a legegészségesebb megoldás.

Felnőtt macska esetében ez már kemény dió, de türelemmel, fokozatosan, következetesen megoldható. A nagyon kedvelt ételféleséghez adagolhatunk előbb csak egy keveset abból, amit szeretnénk neki adni. Lassan, fokozatosan növelhetjük a hozzáadott házi koszt arányát, így hamarosan már az új, egészséges ételt eszi.

Összetételét tekintve akkor ideális a táplálék, ha fele húsféleség, fele köret. Lényegében minden lehet, amit a gazdi eszik. A hús lehet főtt, párolt, sült, csak nyersen ne kapja. Köretnek bármit tehetünk hozzá, főzelék, rizs, tészta, krumpli mind megfelelő.



Túrót és tojást is kaphat, csak ne nyersen fogyassza. Azt tudni kell, hogy ezek fehérjének (húsnak) számítanak, tehát körettel együtt kapja.

Csontos húst is ehet, de jól feldarabolt farháton és csirkenyakon kívül mást nem javasolunk. Házi koszttal is naponta kétszer etessük a felnőtt macskát, és fél óránál tovább ne hagyjuk előtte az ételt. Nem fog éhen halni, ha nem a fogára valót kap."

2011. máj. 17. 17:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha tovább olvasgatsz, akkor ez csak rosszabb lesz:D

Azért kell neki adni a sterilised tápot, h ne legyen húgyköve. Amúgy én nyersen adom neki a húst mert úgy szereti a sült/fűszerezett/főtt stb. nem eszi meg.

Ha száraz sterilised tápot adsz neki és napi egyszer húst/konzervet nem lesz baja. Állítom a RC szigorúbban ellenőrzött mint egyes ember kaják :D

A házikosztot azonban más oldalakon meg nem ajánlják, mert nehéz, időigényes az összeállítása és esetleg nem sikerül tökéletesen, nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat/vitaminokat.Megint más cikk szerint éppen nyers és csak nyers húst kell kapnia...

Sztem a legbiztosabb a táp, mert az tele van mindennel, és ha prémium tápot veszel az tuti jó

2011. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja! megint mások arra esküsznek, h a száraz legyen egész nap a cica előtt(persze egy bizonyos kimért mennyiség) h kedvére dönthesse el mennyit akar egyszerre enni, és csak a konzervet/friss kaját ne hagyjuk előtte. Amúgy nem is eszi meg az állott ilyen jellegű kajákat
2011. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!