Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leszakadt a cicàm kôrme,...

Leszakadt a cicàm kôrme, mit tudok vele csinàlni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy egy éves ivartalanìtott nôstény cicàm és sajnos ma ôsszetûzésbe keveredett egy kòbor kandùrral, messzirôl làttam a kandùrt, elég nagy fekete dôg...

Azt konkrétan nem làttam, hogy hogy tôrtént az eset, mert hiàba futkoràsztam a cicàm utàn, hogy be tudjam hozni olyan 9 kôrûl, nagyon akart maradni, ìgy hàt hagytam.

Egy negyed òràval ezelôtt viszont ìrdatlan macskanyàvogàsra azonnal kiszaladtam, és làttam a kandùrt egy kocsi mellett ûldôgélni, gondoltam az alatt lehet az enyém, ùgy is volt, a kandùrt elzavartam, az enyémet viszont nagyon nehezen de sikerûlt kikônyôrôgnôm, folyton morog és tiszta piszok, mintha valami ràfolyt volna, ôssze van csomòsodva a szôre egy-két helyen, a hàtsò làbàn az egyik kôrmét nem làtom és véres is a tappancsa, de nem engedi hogy hozzànyùljak...

Szòval most itthon van és mosakszik, làtom, hogy meg van rémûlve. ôsszerezzen amikor ezt a kandùrt hallja, mert itt vernyog az ablak alatt...

Amùgy ennyit az ivartalanìtàsròl, fel nem birom fogni...

Màr csak egy kis bolha hiànyzik az ôrômômhoz... ;(

Tippek?


2011. máj. 20. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem, miért zaklatja a kandúr a cicádat, ha ivartalanítva van! Biztos, hogy rendben elvégezték a műtétet? Normál körülmények között csak egy sima macskának kellene tekintenie, még területért sem harcolna vele..

Szerintem jobb lenne, ha elvinnéd dokihoz a cicát, nehogy elfertőzzön a seb, szerintem simán jár neki ezért egy tetanusz.. (vagy amit a macskák kapni szoktak..) Csak a karma szakadt le? Vagy esetlen egy ujja is?! Azért egyik sem lehet kellemes.. A cicád most egy darabig még halálra lesz rémülve, úgyhogy én csak azt tudom mondani, kergesd el azt a macskát és viselkedj nagyon nyugodtan a macs mellett, benned bízik, így átragad majd rá is a biztonság illúziója. De attól még biztos fáj neki:S

Szegény cica:( Az én egy éves ivartalanított nőstény cicám itt terpeszkedik a fotelban.. még soha nem kezdett ki vele egyetlen macska sem, pedig van néhány a környéken! Nem tudom, mi volt olyan érdekes a tiéden..

2011. máj. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megnyugodott a cicus, Betadine-nal átitatott vattával vagy papírzsepivel törölgesd át a sebes részt. Semmi baja nem lesz, vissza fog nőni a körme.
2011. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ja de nehéz"

Ad egy attól még mert ivartalanítva van a cicád, attól még terület harc folyhat. Nagyon is jól tetted a műtétet, nem felesleges!

A lábán a sebet betadinnal fertőtleníted, és körömvirágkenőccsel segíted a hámosodást. Naponta lehet többször. Bepanthen, és neogranormon tilos!

Ha kiszakadt egy egész körme, begyógyul, és nem lesz neki. Kész pont! Semmi baja nem lesz tőle.

Oolyan meg nincs hogy nem hagyja megnézni, meg kezelni!!! Hát hogy nevelted a macskádat?

Becsavarod egy takaróba, hogy megvédd magad a karmolástól, lefogják neked, és addig megtisztítod a sebet, és kezeled a leírtak szerint! Az hoy vinnyog. pedig leszarod...azért van szája, hogy vinnyogjon!

2011. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kôszônôm a kioktatàst kedves utolsò, kérdésemet olyan idegàllapotban tettem fel, ahol a kelleténél jobban meg voltam ijedve! Azòta sem fertôtlenìtettem, sôt orvoshoz se vittem és mivel még most szombatig egyedûl vagyok(kûlfôld, pàrom most nincs itt), ìgy nincs aki lefogja a cicàmat. De ôrûlôk, hogy ennyibôl leszûrted azt, hogy milyen jòl nevelem a cicàmat. Nem sàntìt, nem fàjlalja màr, magànak lepucolta, azòta is hancùrpzik odakint, de sôtétedés elôtt idebenn a helye, ezt a megoldàst bìrtam magamtòl kiagyalni az esetleges késôbbi harcok elkerûlése érdekében, eddig bevàlt! Visszatérve a kôrômre, nem az egész szakadt le.
2011. máj. 24. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, rajtad vertem le a sok hülyét ezen a lapon.

Örülök hogy jól van, azért a kenegetések mehetnek.

És ha egyedül vagy: sípcsontjaidra "ülsz" le, vagyis rá a macskára finoman, lábbal feléd...

És sok ismerősöm nem meri a macskáját lefogni, és ez már nagyon fáraszt...nem lesz semmi baja a macskának, sőt, megérzi hogy túlzottan féltik a kis büdösek, és kényesek lesznek. Én tudom, nekem 9 van!

2011. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!