Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?...

Mi baja lehet a cicámnak? (Nyaki duzzanat)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap a cicám nyakán (kétéves, ivartalanított kandúr) találtam két duzzanatot. Egyik kisebb, másik nagyobb. Nagyjából ott, ahol nekünk, embernek van a nyaki nyirokcsomónk. Simogatni engedi a nyakát, eszik is rendesen, játszik, szaladgál, szóval látszólag semmi baja nincs, viszont engem aggaszt az a két duzzanat.


Volt már valakinek hasonló esettel dolga?

Természetesen elmegyünk majd állatorvoshoz, ezt mondanotok se kell, csak nagyon megijedtem, amikor megláttam a két csomót.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jún. 12. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Bőr közeli? Vagy egyértelműen bőven alatta?

Ha kijárós cica, lehet, h összekapott valakivel és tályogja van.

2011. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet begyulladt a nyirokcsomója. de ha eszik rendesen, meg iszik is, akkor nyugodj meg, semmi baja nem lesz, ha ünnepek után elviszed állatorvoshoz :)
2011. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerencsére nekünk nem voltak panaszaink (így nem tudok érdemleges tanácsot adni), de arról hallottam már, és olvastam is, hogy a cicáknál is létezik pajzsmirigybetegség. szerintem olvass utána te is, hátha ez a baj- reméljük nem!- vagy épp megnyugodsz, hogy ez tuti nem! Vagy akár lehet allergia talán... Remélem, nem lesz baj az orvosnál, és hamar rendbejön a cicád!

Üdv

11 éves cicatartó :)

2011. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pont a bőr alatt van (rendesen össze tudom csippenteni a bőrt felette, és még fel sem kel rá).

A verekedést én kizárnám, mert nem olyan a karaktere. :) (Képes egész nap nézni, ahogy tanulok. :D )

A másik macskánknál (tesója) nem vettünk észre még hasonló duzzanatot.

2011. jún. 12. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!