Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnék budapesten elérhető...

Hol tudnék budapesten elérhető áron karthauzi cicát venni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre én két helyet találtam, de mindkettő nagyon drága 60000 és 90000 Ft. :(
2009. márc. 23. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát talán azért ilyen drága mert tenyésztőtől és nem szaporítótól származik! Ha olcsón veszel bizonytalan hátterű macskát akkor jóeséllyel rádsóznak egy karthauzinak tűnő keveréket, aki ráadásul beteg is lehet. A drágább, jó helyről származó cicák megfontolt párosításból, megfelelőel oltott, törzskönyvezett, kiállításra járó szülőktől valóak, nem pedig úgy hogy Juci néni összerakott két macskát és lesz ami lesz. Érdemes összespórolni a pénzt hogy később ne érjenek meglepetések. Nem véletlenül ilyen drágák a cicák. tapasztalatból mondom. Nekem volt 1 olcsó cicám mikor még tapasztalatlan voltam, kb 15 éve, rámsóztak egy kis vörös macskát aki alig volt több mint 6 hetes, perzsaként adták el, kiderült hogy közönséges házimacska, mindenféle baja volt, rövidesen el is pusztult. Utána vettünk egy törzskönyves cicát, még mindig velünk van, 15 éves lesz.
2009. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de nem kioktatást kértem és nem is macska vételi tanácsot! Tisztában vagyok vele, hogy egy törzskönyvezett állat azért kerül annyiba amennyibe, mert odafigyelnek rá. Nekem is van egy törzskönyvezett sziámim és tenyésztőtől vettük, de akkor is sokallom a 60-90.000-et. Mivel egy havi fizetésem! A páromnak szeretném ajándékba a születésnapjára, de sajnos ennyi pénzem nincs. Arra gondoltam, hogy úgy 20-30.000 Ft- ért is lehetne kapni és ebben kértem segítséget, nem ingyen szeretnék, ez természetes.
2009. márc. 24. 08:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg van a ki tényleg tud választ adni a kérdésemre?
2009. márc. 24. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 90.000 körüli árakat tudok biztos tenyésztőtől, a 60.000 már gyanús kicsit. Van persze rengeteg hirdetés jóval olcsóbban, de ezek az életveszélyes szaporítóké:(
2009. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én most veszek egy karthauzit olcsón, nincs törzskönyvük, de a szüleiknek van. Még két cicájuk van, vagyis már csak egy, egy lány, én a fiú cicut viszem :D Ha gondolod priviben elküdöm az e-mail címüket... én neten kerestem és ott mindenütt kb 3o ezer ft... csak egyet találtam ami 5o volt az is tenyésztő, szóval itt írj vissza ha szeretnéd, hogy elküldjem az e-mail címüket, amúgy 25 ezer ft, de van olyan is, ami törzskönyvet is ad 4o-3o ezer ft között, amúgy nekem eléggé elegem van a tenyésztőkből, mert ők is a pénzre hajtanak, jó tudom, hogy etetni kell, de egy cica nem 1oo ft-be kerül pár hónapig... akkor a sziámi miért 15 ezer ft? azt nem etetik, nem megy rá annyi? azért, mert a tenyésztők rányomják a fecsétet, hogy ez karthauzi, ami visz + 3o ezret meg az érmek súlya is rámegy a számlára... így lesz 1oo ezer... némelyik szerintem már pofátlanság
2009. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, a linkek lemaradtak: [link] ez 3o- 4o ezer közözz van és törzskönyves, ez pedig a másik: [link] azt hiszem ez az... Aműgy az előttem írónak mondom, hogy nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, mondjuk egyesek azért is árulják olcsóbban, mert mint tenyésztő nem bírják tenyészteni. Nekünk is van fajtiszta labradorunk, törzskönyvel, de tenyészteni csak akkor bírnánk, ha versenyeken elért volna helyezést stb...
2009. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
115.000 vettem. Gyönyörű fajta tiszta cica. Jobban teszed ha inkább megbízható forrásból veszed ! :))
2011. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!