Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám kizárólag benti cica,...

A cicám kizárólag benti cica, de ha ki szeretném vinni majd jobb időben, az jó ötlet?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat nyávog a madarak után az ablakban és gondoltam, kivinném majd ha jön a jó idő, de rettenetesen félek, hogy elszökik. Lehet h idióta kérdés: tehetek rá hámot és akkor úgy kavarnánk az udvaron? :) Vagy akkor legyen ő csak benti macskusz? (Ivartalanítva van, 9 hónapos, lány)
2009. márc. 25. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, de csak hámmal, mert egyébként lehet hogy világgá szaladna. De sok benti cica nem is vágyik a kinti életre, az enyém valószínűleg skerázna vissza, vagy annyira megijedne, hogy meg sem merne mozdulni.
2009. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tehetsz rá hámot, lehet kapni cicapórázokat is. Igaz, hogy általában a macsekok nem nagyon kedvelik, de legalább ki tudod vinni. Egy idő után hozzászokik, majd később már le is veheted róla, ha már nem kell attól félni, hogy meglóg. Nekem is vannak macskáim, nem szoktam őket kivinni, mert itt a környéken sok kutyát is sétáltatnak, féltem, hogy vmi baj lenne belőle. De múltkor hazavittem őket vidékre a szüleimhez. Ott kivittem őket a kertbe, először meg voltak illetődve, de egy idő után már nagyon élvezték, mindent körbeszaglásztak, rágták a füvet, meg ilyenek. Nagyon messzire nem mertek elmenni, féltek az idegen környezettől. Nem hagytam magukra egy percig sem őket. Pedig egyébként nagyon jól elvannak bent, de vmilyen szinten csak hiányozhat nekik a kinti levegő. Sok sikert! :)
2009. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell különösebben félned. A mi macskánk is 9 hónapos koráig (amíg nem lett ivartalanítva) kizárólag bent élt, most viszont egész nap kint van udvarban, és nem szökik el. Soha nem ment még ki a kerítésen, és mindig szépen bejön ha éppen éhes, agy elfárad, és aludni akar. Ha ivartalanított akkor még valószínűbb, hogy nem szökik majd el.Arra viszont számíts, hogy a madarakat vadászni fogja (most is azért nyávog rájuk), és ha elég ügyes akkor el is kapja a verebeket, amiket utána el kell takarítanod, mert megenni valószínűleg nem fogja.
2009. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan kiviheted. :)Kertes házatok van, és oda vinnéd ki a kertbe? Vagy nem saját, hanem parkba/utcára vinnéd? Azért kérdezem, mert ha nem saját kert, akkor csak óvatosan: a lakás cicáknak annyira nem erős az immunrendszere mint a kerti macskáknak. Másrészt ekkor elengedhetetlen hogy megkapja a "kinti macskák oltásbombáját" is (veszettség, stb). Sajnos akkor is érdemes, ha csak rövid időre vinnéd ki, hiszen sosem lehet tudni hogy ennyi idő alatt mit kapna el.. (egy állatorvos)
2009. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) Nem tudok olvasni, most látom hogy udvarra vinnéd ki :)) Akkor hajrá, biztos hogy a cica élvezni fogja!
2009. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos a cicám, eddig még soha nem volt kint, mert főút mellett lakunk, nagyon félek, hogy elütik. Én is gondolkodtam ezen, hogy hámmal kivinni a kertbe, de akkor meg valószínűleg folyton ki-be akar járni majd, és lehet, hogy egy idő után kissé idegesítő lenne, hogy nem lehet csak úgy kiengedni, hanem kísérgetni kell. Ha nem engeded ki, akkor fogja annyira érdekelni, habár a madarak persze.
2009. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, vigyed nyugodtan. Engedd, hogy a lakásból ő indulhasson egyedül, mert útvonalak szerint tájékozódnak a macsekok. Megjegyzi az indulási pontot és vissza is fog találni, mert ők a lakhelyükhöz ragaszkodnak elsősorban.
2009. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ovatosan vidd vagy enged ki bár nem tom h menyit volt kint van 1 barátnőm akinek a cicája sosem volt kint és ha leakarja vinni a macska nagyon +ilyed és probál belé kapaszkodni de ez macska függö is
2009. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Húú nagyon vegyesek a válaszok! :)

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm!

Úgy gondolom, egyszer ki lehet próbálni, ha félni fog, nem viszem ki többet, ha nyugodtan fog kint mászkálni velem - és természetesen nem az lesz, hogy bent állandóan küzdeni fog, hogy kijusson -, akkor rendszeresíteni fogjuk. :)

Remélem az nem lesz, hogy onnantól kezdve majd mindig csak a "kint" érdekli...

Próba cseresznye! :)

2009. márc. 26. 19:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen vidd ki!Mert kell a fríss levegő neki!És jól jön ha kint jácchat felszabadultan,ha nem túll forgalmas helyen laktok akkor nyugottan engedd ki!Viszont először csak folyamatosan lassan szoktasd meg vele a kinti életet és nyugottan tegyél rá addig cicahámot.De egy idővel azután ellehet engedni úgy,hogy közben figyeld!Mert valóbán elkószálhat.Ha forgalmas helyen laksz és kiviszed végig maradj vele!!!
2009. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!