Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák karomtalanítása,...

Macskák karomtalanítása, karomplasztikája?

Figyelt kérdés

Szerintetek végeznek ilyen beavatkozásokat Magyarországon? Ha igen, mennyibe kerülhetnek?

Én állatkínzásnak tartom, de szerintem ha kiskorában végeznénk el a műtétet, ugyanolyan életet tudna leélni, mint karommal. Szobacicának nevelnénk, azért lenne szükség a műtétre, mert a lakásban az összes bőr ülőgarnitúrát szétkarmolná, viszont karom nélkül iszonyat szereté családot biztosítanánk neki. Megoldható ez szerintetek? Ne tituláljatok állatkínzónak, mert imádom az összes létező állatot, és nagy állatvédő vagyok, de ezt a beavatkozást lehet, hogy muszáj lenne véghez vinnünk.


2011. júl. 15. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az összes bőr ülőgarnitúrát szétkarmolná


Ezt miből gondolod??? Ha vesztek/csináltok neki egy tuti kaparófát, jól befújjátok macskamentával, nem lehet gond.


szerintem ha kiskorában végeznénk el a műtétet, ugyanolyan életet tudna leélni, mint karommal


Ez butaság, konkrétan ostobaság!!! Jó, hogy nem a farkát akarod levágni. A macskának szüksége van a karmára, úgy, mint nekünk a lábujjainkra. Ha nincs neki, hiányolni fogja és ki tudja, hogyan fog kifejlődni az egyensúlyérzéke. Szüksége lesz rá, csak több millió évnyi evolúcióval lehetne rávenni, hogy ne kelljen neki karom.


Amúgy legutóbbi infóim szerint illegális a macskakarom kiműtése.


Szerintem ne tarts macskát, így ne. Ennyi erővel kutyának meg műzsük ki a hangszálait, hogy ne ugasson, nyúlnak a fogait, hogy ne rágjon, hörcsögnek a lábait, hogy ne szaladgáljon éjszaka... Ez nem így működik. Ha szeretek egy állatot, akkor úgy, ahogy van, szeretni fogom. Nem pedig kényem-kedvem szerint műttetem.

2011. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem ajánlom, a macskák alapvető szükségleteihez nélkülözhetetlen a karom. ha megteszed, életének a felét ellopod tőle.
2011. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig rohadtul állatkínzó vagy, ha egy nyamvadt bőrgarnitúra miatt megcsonkíttatnál egy macskát.
2011. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igazat adok neked.

szerinted ha kiskorában rászoktatjuk a kaparófára,és "kitiltjuk" a nappali bútorairól, egyáltalán nem is fogja kaparni őket?

2011. júl. 15. 11:05
 5/10 A kérdező kommentje:
nem fogok. nem is lenne szívem hozzá. csak feltettem akérdést, de szerintem sosem tudnám ezt elhatározni, és megcsináltatni szegény állattal.
2011. júl. 15. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nézd, nekem van 4 macskám. van kaparófa...életükbe egyszer sem!!! kapartak máshol. de annyira élvezik a kaparászást, anélkül nem lenne önmaga...kaparna az ösztön miatt, de nem tudna, tehát felejtsd el, állatkínzás.

max kiskorukba a bútorokat lefújod pluszban riasztóval, citrusossal. sose fognak kaparni máshol, mert a kaparófa nagyon jó + vesszőkosárka.

2011. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szoba macskának, kiskorban szerintem egyáltalán nem kínzás ezt megcsinálni, nem kell leszedni az egész körmét, elég, ha le van csiszolva. Aztán úgyis úgy szokja meg, és mivel szobacica nem is lesz szüksége hogy fára másszon, stb. Én is csak karom nélkül tartanék macskát, amúgy jó fejek, de ki nem állhatom ha karmolásznak.
2011. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 fancy917 ***** válasza:
100%
Hello!Magyarországon meg sok másik országban törvény tiltja ezt a beavatkozást, Amerikában szokták ezt megcsinálni sőt van ahol ha albérletbe mész külön kérik is(épp tegnap olvastam meg néztem a 101 Kiscicában).Szerintem ez szégyen mivel a macskáknak sok dologhoz szükségük van a karmukra. Le lehet nevelni arról, hogy a bútorokat kaparja, ha van naki külön kaparófa és a macskabútor színe és anyaga lényegesen eltér az otthon levő bútoroktól.A 101 Kiscicában volt, hogy a család a bútorait egy-két helyen leragasztotta 2oldalú ragasztóval, ami kellemetlen a macskának és mellé rakták a kaparófát ergó azt használta iknább.Amúgy ajánlom mindenkinek ezt a könyvet: Macskás Viki: Macskák nagykönyve
2011. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha macskád van, az károkat jelent. Kisebbeket-nagyobbakat. Nekem nincs függönyöm, mert azt folyton szétkapná, arra fixálódik a cicus.

De a te problémád iszonyú könnyen orvosolható: vágd le a karma végét, kb kéthetente, ha nem hegyes, nem is tud nagy kárt tenni semmiben.nekem is bőrfotelem van, levágtam a karmát és ennyi. Az azonban igaz h a karfát megrágta, dehát semmi nem tökéletes, szerencsére nem nagyon látszik.


Továbbá: macskarisztó spray, kétoldalú cellux. Két fantasztikus eszköz amivel távol tudod tartani a macskád olyan helyektől ahova nem akarod engedni. Miután összerágta a cicám a fotelemet a lyukakat leragasztottam kétoldalú ragasztóval, és az egészet befújtam dolce and gabbana light blue parfümömmel, mert annak nem szereti a szagát, ti. citrusos. Azóta béke van hálisten, pedig a ragasztókat már le is szedtem. Szóval vannak trükkök azért.

2011. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Főleg az utolsó hozzászólónak!:)KÖSZII!
2011. júl. 15. 21:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!