Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet elűzni a macskáka...

Hogyan lehet elűzni a macskákat a veteményesből?

Figyelt kérdés
A szomszéd macskái állandóan átjönnek a veteményesbe és mindent öszepiszkítanak. Hiába való munka a kertészkedés, mert a macskagumival-pisivel öntözött zöldségeket kinek van gusztusa megenni még valami betegséget kapnánk.
2009. ápr. 3. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szórj ki őrölt borsot körbe, utálják a macskák és nem mennek majd oda.
2009. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesmire gondolok! Vagy valami növényre amit ha kiültetek, a kert szélére, akkor a szaga miatt nem bírják a macsekok és távol maradnak, lgalább a szüretig.
2009. ápr. 3. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg szórj narancshéjakat oda.. annak a szagát különösen utálják a macsekok. csak arra kérlek, hogy ne bántsd őket, nehogy mérget adj nekik, vagy ilyesmi...
2009. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Macskajaj márkanéven a tavaly tavasszal Németországban bemutatott növény egy díszcsalán hibrid, latin neve Coleus canina Hybride. Liláskék virágain vannak, leveleinek aromás illatát a macskák, kutyák, és egyéb, a kertbe merészkedő emlősök nem bírják. Bokrosodó termetű, liláskék ajakos virágai és ezüstös zöld levelei nyáron igen mutatósak. Homokozók környékére ajánljék ültetni, hogy a macska és a kutya ne ott végezze el a "dolgát". Egynyári dísznövény, ami dugványról szaporítható, a muskátlihoz hasonlóan augusztusban. Cserépben is tartható. Leginkább a napos fekvést kedveli, ahol 30-40 centiméter magasra nő meg. Jó szárazságtűrő, túlöntözni nem szabad, tápoldatot is csak mérsékleten kíván. Szárazon tartva illata erőteljesebb lesz, így "macskariasztó hatása" is jobb. A meglévő növényt becserepezve, a muskátlihoz hasonlóan hűvös, nem túl sötét helyen át lehet teleltetni.
2009. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Már kaptál választ, én csak annyit mondanék, hogy nekünk is belepiszkítottak a macskák sokszor a kertbe, szinte minden nap ott ásott, kapart vagy 100 macska.

Attól megettük a zöldségeket, megmostuk meghámoztuk stb.

Ráadásul tudod a fiú cica hogy pisil. Nem ül le, hanem hátrafelé lepisili a kisebb bokrokat pl. (láttam többször is, előtte én is azt hittem mind ülve pisil :)))) paradicsomot szerintem számtalanszor levizelték... elkerülhetetlen.

Megmostuk simán vízzel és megettük. Én volt amikor a kertben sétáltam és gondoltam egyet aztán lekaptam egy paradicsomot és megettem csak úgy. Semmi bajom nem volt (persze akkor nem gondoltam a macskákra még...)

És biztos nem csak pisiltek ám oda, hanem minden mást is.

Szerintem nagyon kicsi rá az esély, hogy így elkapj valami súlyos dolgot. Nálunk évek óta senki nem lett beteg és a szomszédok és a rokonok sem emiatt.


De ilyen növényekről én is tudok és vannak spray-k is, nem tudom van-e olyan, amit lehet úgy fújni a felszínre, körbe. De a növények lehetnek a legjobb megoldások.

2009. ápr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Tarts macskát! Ha neked nincs, akkor a környékbeli macsekok mind igényt tartanak a kertedre. Ilyenkor nem ássák el az ürüléküket, és mindent lepisilnek. Ha van sajátod, akkor ott ő az úr, és a többi macsek már nem ott végzi a dolgát.
2009. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
81%

Nálunk is ilyen probléma volt néhány évvel ezelőtt. Macskaátjáróház volt a kertünk, tiszta macskahugy illat volt mindenhol, itt dugtak, itt küzdöttek (nem egy macskatetemet kellett kukába lapátolnom).


Megoldás: kutya :)


Csak meg kell tanítani, hogy a kertet nem ássuk fel :)


nálunk ez megoldotta a gondot... igaz, amikor megjött a komondor, egyszer még kellett még macskatetemet takarítani... de gyakorlatilag már legalább 5 éve nem láttam macskát a kertünk környékén.

2009. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti én nem vagyok ebben olyan biztos, nekem két fiú cicám van és mindkettő olyan gyönyör ű kis gödröket ás kis és nagy dologhoz egyaránt, hogy csak na! :) Szépen fölé guggol és takarít is maga után.
2009. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@18:38:

A saját macskád a saját territóriumán elássa az ürülékét, csak szagnyomokat hagy, pl. spriccel mindent. De ha idegen helyen járnak, akkor széthagyják, így jelezve a "területi követelésiket".


Ezért van az, ha nincs saját macskád, akkor az idegen macsekok széthagyják a kertedben a sz*rukat.

2009. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, betegek tuti, hogy nem lesztek azoktól a zöldségektől. Azokat képzeld el, amit boltban veszel...
2009. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!