Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot javasolsz kandúro...

Milyen tápot javasolsz kandúrom etetésére?

Figyelt kérdés

Kb egy éves, kinti cica. Nem dagi, nem is sovány. Eddig kommersz tápot evett, Darling, Kitekat stb. Most azonban az tűnt fel, hogy összességében rengeteget eszik meg egy nap (úgy tippelem 20 dekát), kisebb adagokban. Ebből azt gondolom, hogy alacsony lehet a táp tápértéke.

Ti mivel etetitek cicátok?


2011. júl. 29. 10:21
 1/5 Munkácsi Vivien ***** válasza:
Nekem van egy fél perzsa cicám és eddig minden tápott megunott. Kivéve a Wiskast de attól ment a hasa, meg beteg lett, tehát azt szerintem ne add, mert az előző kandúr macskánk ugyanígy járt vele. DE viszont van az ALDI terméke az a neve hogy TOPIX. Mi piros meg narancsára száraztápot szoktunk neki venni, de a narancssárga a kedvence. Már féléve ugyanazt adjuk neki, de felváltva, hogy meg ne unja. Ő nagyon szereti és nagyon olcsó is. Szerintem próbáljátok ki, nekem csak jó tapasztalataim vannak ezzel a táppal kapcsolatban. Úgyhogy hajrá! ;)
2011. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20 deka táp, az rengeteg. Igen, valószínűleg semmit sem tud felhasznláni belőle a cicus, azért eszik annyit.


Mi amúgy Royallal és hússal etetünk. Ez most eleinte nagyon sznobnak és millerdolognak hanzgzik, de leszögezem, hogy nem az.


A Royal Canin táp 10 kilós kiszerelését vettük 15ezerért. 2,5 kiló húst vettünk 16 Ft-ért (pulykaaprólék, csirkemáj, zúza...).

Ez így azt jelenti, hogy ha napi kétszer adunk neki húst, plusz a táp, ami mindig kint van neki, hogy a hús legalább egy hónapig elég, a táp pedig kb. 7 HÓNAPIG!


Magyarán havi szintre ez lebontva úgy 3500 Ft körül van. És akkor azzal etettük a macskát, amivel kell. Szerintem ez egyáltalán nem sok.


De ennél is lehet olcsóbb, ha nem Royalt, hanem Acanat veszel neki, ennek 1000 Ft körül van kilója (a Royalnak volt ugye 1500) és az is szuperprémium táp.


Szóval, ha valaki jól és helyesen eteti a macskát az egyáltalán nem kerül sokba, nem is értem ,hogy mondhat valaki olyet.

2011. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*2,5 kiló húst vettünk 1600 Ft-ért
2011. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

royal canin az egyik legjobb :) ebből az én kinti cicám a sima fit32-őt ette, de van 'outdoor' is, kinti macskáknak


ezen kívül még jók:

acana, orijen - egyik macskám sem szerette ezeket, de próba-szerencse :)

hill's science plan és hill's natures best - még nem próbáltuk, itt az ideje, azt hiszem...

select gold - a sziámim kiválogatta a whiskas darabkák közül (pedig a whiskas volta nagy kedvenc), régen direkt teszteltük, hogy tényleg ennyire jók-e a drágább tápok (míg tapasztalatlanabbak voltunk macska témában) a macskák választása meggyőzött


amiről még hallottam, hogy jók:

eukanuba, iams, happy cat


és olcsó kategóriában:

cat chow - minden problematikázás nélkül betolták ezt is :D

2011. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Acanaval van jó tapasztalatom kutya kapcsán, de a Royal Canin is szimpatikus így utánaolvasás után.
2011. júl. 29. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!