Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szokassam le a kaparásr...

Hogyan szokassam le a kaparásról, és a verekedésről a macskámat?

Figyelt kérdés

van egy cicám,3 hónapos,és van kaparófája,meg minden játéka,mégis a tapétát marcangolja,s kicsit idegesítő,egyáltalán le lehet erről szokatni,és hogyan?

A másik kérdésem még:Verekszik8játszik),de kicsit durván erről is le szeretném szokatni,hogyan lehetséges ez?


2011. aug. 1. 21:50
 1/7 anonim válasza:

nem lehet tudtommal:/ezt szokta meg...

én is kicsit keményen játszottam a macskámmal amikor kicsi volt,nagyon meg erősödött,ehhez szokott hozzá,nagyon durva amikor játszik:P

2011. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Remélem tévedsz,nem akarom az életem heges kézzel leélni:D,ha látnád milyen karcolásos vagy milyen a kezem:D

macskakaparásos!:D Amúgy köszi a választ:D Jöhet még.

2011. aug. 1. 21:58
 3/7 anonim válasza:
Nálunk a szúnyoghálót kaparta a cica, és úgy sikerült leszoktatnom, hogy egy flakonba vizet töltöttem, és lespricceltem vele, és mondtam, hogy "sicc" ( a cicák utálják a vizet) és egy idő után mikor mondtam hogy sicc, vagy csak rámutattam, abbahagyta víz nélkül is. Ha pedig durvul miközben játszol vele, hagyd abba azonnal a játékot, szidd meg (ne kiabálva, csak határozottan) és egy idő után ahhoz a hangnemhez (esetleg szavakhoz) is hozzá fog szokni.
2011. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Mivel még kölyök nem igazán tud máshogy játszani. Elvileg ki fogja nőni de nem lehet tudni.. Ha nagyon durvul akkor koppints az orrára egy kicsit és zavard el. Mutasd meg neki hogy nem tolerálod ha ezt csinálja. De nem szabad hogy komoly erőszakba torkolljon. Egyébként a kaparászásra sajnos nincs tökéletes megoldás a macskák állandóan élesítik a körmüket ott ahol csak tudják :) ez van lehet kapni ilyen felcsatolható akármit amit a bútorra (vagy éppen tapétára) föl lehet rakni és akkor azt kaparja nem a bútort :)
2011. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek,kipróbálom őket:D ha van még újabb praktika,jöhetnek:D Még egyszer köszi!!
2011. aug. 1. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs megindulva a tapéta? Mert a ficegő tapétadarab iszonyatos vonzerő egy macska számára. Próbáld a legkevésbé érdekessé tenni a tapétát. Szedj le minden lelógó darabot, kenj a környékére vickvaporub kenőcsöt, vagy valami citrus illatú cucccot, ezeket utálják. Végső esetben mondjuk alufóliával lefedheted egy időre a kedvenc részüket. Akárhányszor kaparja, határozott NEM felkiáltással kapd fel a cicát, és vidd a kaparófához. Mutasd meg neki hogy használja, állt a kaparászás hangja őket is kaparásra serkenti. Akárhányszor használja a kaparófát, dícsérd meg (a mieink már másfél évesek, mégis minden alkalommal megdícsérjük őket, nem is kaparnak mást)

A kaparófát macskamentával vonzóbbá teheted.


A kérdésed második felére egy másik válaszomból idéznék:


Ebben a korban egy kismacskának a testvéreivel való játék a mindene. Ez öszötnösen jön, így készül fel a felnőtt életre, így tanul meg vadászni, a többi macskával való viselkedést, a hiearchikus sorrend kialakítását. Ha ilyenkor nincsen másik macska akivel ezeket a (sokszor durva) játékokat tudná játszani, akkor jönnek itt is többek között azok a kérdések hogy " agresszív a macskám mit tegyek?" meg "a macskám játék közben bedurvul, sokszor harap, rátámad a lábamra" stb, stb.


Tehát ez öszötönös dolog, és "leszoktatni róla" igencsak nehéz lesz. Mindenesetre soha ne használd a kezedet játék közben, úgy értem ne tekintse a macska a kezedet játékszernek. Ne "dögönyözd", ne incselkedj vele, ne húzogasd előtte az ujjaidat zsákmányállatot imitálva, mert akkor annak is fog tekinteni. Utasíts el minden ilyenféle játékot, a játékhoz mindig valami "eszközt" használj, szőregeret, papírgalacsint, plüssállatot, amit jól "el tud verni". De a legeslegjobb persze egy másik macska jelenléte...Azt hinné az ember hogy dupla annyi gond, pedig pont hogy feleannyi. Sokkal jobban szocializálódnak, és kiegyensúlyozottabbak ha ketten vannak.

2011. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,tudom hogy ilyenkor fontos a testvérek jelenléte,meg ilyenkor kicsiként még szeretnek játszani,volt már máskor is cicám,meg mesélték ismerőseim is,és nekik nem volt ennyire durva,van amikor hagyja,hogy simogassam,és van amikor nekiesik a kezemnek.Amúgy nincsen felszakadt rész a tapétán,majd kipróbálom viszont a citrus illatokat a tapétánál,köszi. remélem felnőtt koráig levetkőzi ezt a verekedést:D Amúgy annyira nagyon nem durva,csak nem épp kellemes:D Még egyszer köszi:)Még mindig jöhetnek javaslatok:D
2011. aug. 2. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!