Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolyhos, penészes (? ) macskaü...

Bolyhos, penészes (? ) macskaürülék. Mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Évek óta tartok macskát a lakásomban, a lefedett almot 3-4 naponta pucolom ki az ürüléktől. Ma olyat láttam mint még soha... az ürülék 70-80 százaléka olyan volt mintha penészes lett volna, tiszta sűrű, kis, fehér bolyhos...találkozott valaki már ilyennel ???
2011. aug. 4. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem! Bár én mindig frissen kiszedek mindent, mjuk nem hiszem, h a kaka penészedne, szóval itt nincs összefüggés. Nem evett vmi rosszat a cica esetleg? De én felhívnám telefonon az állatorvosomat, ha ilyen lenne!
2011. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mikor takarítottad utoljára az almot? o.O
2011. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szőrlabda. A lenyelt szőr henger alakban vagy alul vagy felül jön ki. Baj akkor van ha nem tud kijönni. Az én cicámnál ez szokott a gond lenni
2011. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogyhogy szokott gond lenni? Miből veszed észre, hogy az a baja, hogy pont nem jön ki neki a szőrlabda?

Csak azért kérdezem, mert nekem perzsáim is voltak ,de még nem tapasztaltam ilyet, vagy csak nem tudtam, hogy az a baja. Mondjuk ők felügyelettel kijártak és füvet ettek olyankor:)

2011. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam h szőrlabda, de utána olvastam a tüneteknek. Nekem sziámim van lakásban tartom, de tavasztől-őszig amíg van fű kijárunk a kertbe füvezni és akkor kihányja a lenyelt szőröket. De mivel télen nincs fű - a boltit + a búzát nem eszi - felgyülemlik az emésztőrendszerében. Tavaly előtt volt elösszőr, aztán az idén már tudtam mi a baja vettem is neki szőrlabda oldó pasztát+paraffin olajat. A szőrlabdát tavaly kihányta, olyan mint egy tampon csak szőrből kb 4-5 cm hosszú volt. De székletként is kijöhet. A tünetei: a cica mintha hányni akarna, erőlködik, elég rémisztő hangokat ad ki mintha meg akarna fulladni v .nem kapna levegőt, köhögés szerű a hangja. Nálunk tél végén szokott jelentkezni, de az idén már adom majd neki folyamatosan a szőrlabda oldót. A perzsáknál meg ez még fontosabb a hosszú szőr miatt!
2011. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!