Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy nevelhetek a 10 hetes...

Lencsicica kérdése:

Hogy nevelhetek a 10 hetes cicámból kinti cicát anélkül, hogy elcsatangolna?

Figyelt kérdés
Ma került hozzánk egy kb. 10 hetes cica. Kinti cicának szeretnénk nevelni (legalább is egyelőre). Eredetileg két házzal odébb született, és a testvéreivel egyedül kóborolt el a mi kertünkig. Nagyon jól érezték magukat nálunk, de amikor kiderült, hogy van gazdájuk, visszaadtuk őket. Egyet hálából visszakaptunk :-) A lakásból nyílik egy tágas, garázs, oda pakoltuk éjszakára a dolgait. Persze bevittük a lakásba, aztán mikor elaludt az ölemben, óvatosan befektettem a kosarába a garázsban. Most nem tudom, nappal mi lesz majd vele, mert nem leszünk mindig otthon, hogy vigyázzunk rá. A lakásba igazából nem akartuk beszoktatni, de a garázsba sem zárhatjuk be állandóan. Így most egy kicsit tanácstalan vagyok.
2011. aug. 5. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Még kicsi a cica. Mielőtt elmentek tegyetek neki enni, és innivalót. Akkor tudni fogja, hogy jó helye van, és ha el is megy felfedezni a környéket vissza fog menni. Mi is kb. ennyi idősen hoztuk el mamámtól a cicánkat és ugyanezt csináltuk, annyi különbséggel, hogy nálunk éjjel bent is tud lenni a kutyával(palotapincsi) együtt.

2011. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első lépés az ivartalanítás, amint elérte a megfelelő kort. Az ivaros kinti macskák átlagéletkora 4-5 év, az ivartalanítottaké 20 fölött van. 15 évért nem nagy költség, és sok bajtól kímélitek meg magatokat.

Addig pedig ne nagyon engedjétek ki (max. keveset és felügyelet mellett, ne menjen messzire), mert ha rászokik a csatangolásra ivartalanítás előtt, akkor nem fog leszokni róla csak azért, mert már kevesebb oka van rá.

2011. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!