Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ártok vmit a cicusoknak, ha...

Ártok vmit a cicusoknak, ha mindennap lelocsolom, lefröcskölöm, vagy jól átvizezem a bundájukat?

Figyelt kérdés
A nagy melegben szegénykék csak egész nap feküdni bírnak. Látom rajtuk, h mennyire szenvednek. Ilyenkor naponta egyszer jól átvizezem a bundájukat, amitől legalább egy rövid időre lehűlnek. Árthatok ezzel vmit neki? Úgy értem, h megfázhatnak vagy nem borul fel a bundájuk öntisztuló egyensúlya?
2011. aug. 24. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, én is minden nap áthúzom a kutyáim szőrét vizes kefével. Imádják, hűsíti őket.
2011. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néha a nagy melegekben mi is bevizeztük egy kicsit a cicánk szőrét, hosszú szőrű volt. Kicsit felélénkült tőle, nem volt annyira levert. De azért nagyon ne áztasd át, nehogy megfázzon, meg azt nem is szeretik. Csak éppen egy kicsit.
2011. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az én cicáim nem szeretik a vizet, biztos hülyét kapnának ha elkezdeném őket fröcskölgetni. Én úgy látom nincs bajuk a meleggel, elvannak (szobacicák panelban). De ha a tieid hagyják hogy bevizezd őket, nem futnak el, akkor szerintem baj nem lehet, de arra azért mindenképp figyelj, hogy ne hirtelen locsold le az egész macskát, hanem csak fokozatosan a lábaival kezdve, a fejüket pedig semmiképp se.
2011. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Jól is teszed szerintem :) Tény, hogy a macskák nem szeretik a vizet, de ha hőgutát kapnának az még rosszabb lenne. :) Ilyen időben nagyon meg sem fázhatnak, mert 30 fokban már szinte rögtön száradnak.
2011. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kisebb cicust épphogy csak benedvesítem, mert büntetésnek fogja fel a dolgot, és nagyon kétségbeesik, ha több víz kerül rá. A nagyobb viszont, bár reklamál, de nem menekül el, jól viseli.
2011. aug. 24. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:
ha nem nagyon tetszik a kicisnek, akkor az is elég lehet, ha a mancsait hűvös vízben áztatod, ott tudják a legtöbb hőt leadni
2011. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is vizezem őket a nagy ma már majdnem gutaütést kapott... Úgy lihegett mintha nem lenne holnap. A kicsi viszont nem igényli egyáltalán nem zavarja a hőség így őt csak vizes kézzel végigsimítottam!
2011. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, hasznosak voltak a válaszok, mennek a zöldek :D
2011. aug. 30. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!