Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire jo ötlet az albérletb...

Fibbrizzo kérdése:

Mennyire jo ötlet az albérletbe macska?

Figyelt kérdés
Szeretem a macskákat de nekem sose engedték meg hogy legyen .Családi házba lakom és most akarok albérletbe költözni .Nem tudom mennyire jo ötlet ha azon gondolkozom hogy akarnák eggyet .Nem lessz neki rossz ott?Irjatok ki albérletesek vagytok és van cicátok hogy mit gondoltok?
2011. szept. 22. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A cicával semmi gond nincs lakásban..De amin én elgondolkodnék inkább az az lenne,hogy ha itt meg is engedik a cica vagy más egyébb állat tartását,a következő kinézett albiba is megengedik e?Egy kisállattal szerintem nehezebb.De ne legyen igazam és minden főbérlő kedvelje a kisállatokat.
2011. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
én városi társas házban lakom. olyan macskát szerezz ami tűri a bezártságot és akkor jó lesz neki. vannak azok a tipikus kinti macskák azok nem jók lakásba de a bentiek igen. neten nézz utána mielőtt vennél
2011. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
a második válaszadó jó nagy hülyeséget beszél..nagyon sok házimacskát tartanak lakásban és bizony nagyon jól elvannak,ugyan úgy elvannak,mint a fajta macskák.Nekem volt lakásban tartott két házicicám 11 és 12 évig éltek,soha nem romboltak le semmit és nem volt utánuk semmilyen kár..Aztán lett egy perzsám,aki ahol csak tudott kibújt.Amikor nyitottuk az ajtót szökött volna,pedig előtte soha nem volt kint.
2011. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját bútort visztek az albérletbe vagy be van rendezve a lakás? Bútorozott albiba én nem engednék macskát.
2011. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan lakást nézel, ahol a főbérlő engedi, akkor miért ne? :) Jól el vannak a cicák lakásban ha kicsi koruk óta azt szokták meg.

A költözés sem gáz. Nekem mindog az volt az első kérdésem a teleofnban, hogy lehet e macskát vinni. Ha azt mondták nem, akkor elköszöntem, és letettem a telefont. De 10-ből 8x azt mondták hogy lehet. Úgyhogy nagyon meg sem nehezítiette a dolgot.

Annyi, hogy ha egyedül fogsz lakni, és sokat nem leszel otthon, akkor érdemesebb rögtön két cicát tartani, mert azért egyedül nekik is unalmas. Társas lények.

Tapasztalatból mondom. :)

2011. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem két "OLYAN KINTI" macskám van és nagyon jó lelvannak bent, egy trükk van nagyon fiatalon kell beköltöztetni őket, mert ha már évek óta kint él egy cica azzal lehetnek problémák


Az akadály az a főbérlőkkel van. Egy berendezett lakásba esélyes h nem vihetsz macsot, de nekünk volt már h üresbe sem engedtek, azért összességében szerintem ha írásba adod h minden felelősséget vállalsz a cica okozta károkért (pl.: festés, új padlószőnyeg, tapétázás) akkor nem lehet nagy baj, de ha valaki elvből utálja az állatokat a házban az nem fogja beengedni a cicát.


Tehát: én azt mondom csak akkor, ha valamiért mennetek kell az albérletből lesz ideiglenes helye a cicának ahol biztosan lakhat amíg meg találtok másik helyet ahova mehet veled. Annál nincs gusztustalanabb amikor "költözés miatt" lepasszolják a cicát :(

2011. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szimpla házi macskám van, a második albérletben élünk vele. Ő jól elvan, de tény, hogy soha nem volt kinti macska.

A tulajtól meg már a lakás megnézésekor közölni kell, hogy van cicád, hozhatod-e. Az enyém először azt mondta, hogy nem, erre mondtam, hogy akkor köszönöm és viszlát, mire visszakozott, hogy kér egy kis gondolkodási időt, aztán két nap múlva hívott, kikérdezett a macskáról (mennyi idős, milyen nemű, szobatiszta-e, mióta van nálam, stb.). Megkaptuk a lakást, azóta, ha jön megnézni (3 havonta felugrik 10 percre), mindig nagyon boldogan simogatja a cicust :) Szóval mindenki meggyőzhető!

2011. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!